טיפול ברפואה הסינית בראש העין

טיפול ברפואה סינית בראש העין

הרפואה הסינית היא שיטת טיפול עתיקה, בעלת ניסיון מעשי של אלפי שנים.

טיפול ברפואה סינית בראש העין

רפואה סינית בראש העין- איזון, איזון ועוד פעם איזון.....

בעבר אנשים עסקו "בלשמר את עצמם" באיזון והרמוניה עם היקום. הרפואה הסינית מתבססת על עקרון הראשי הזה של "איזון": איזון בין האדם לטבע, איזון בין גוף לנפש, איזון בין מערכות השונות בגוף, איזון בין היכולות הפיזיות והמחשבות.
כאשר האדם יוצא מאיזון, תפקיד המטפל ברפואה הסינית למצוא את חוסר האיזון שנוצר, להבין את הסיבה ולהשתמש בכלים של הרפואה הסינית על מנת להחזיר אותו למצב מאוזן.

ברמה המעשית של הטיפול ברפואה הסינית בראש העין:

ברפואה הסינית מיפו את גוף האדם לפי מסלולים רוחביים ואורכים, מסלולים אלו מכונים מרדיאנים, במסלולים אלו זורם צ'י (אנרגיה) ודם. תנועה תקינה במרדיאנים של הדם או הצ'י משמעותה בריאות. חסימה של התנועה של הצ'י או הדם במרדיאנים האלה יגרום למחלה ולחוסר איזון נפשי או פיזי.
על גבי המרדיאנים נמצאות נקודות השפעה ולכל נקודה יש תפקיד מוגדר לצורך וויסות ושיפור של הזרימה ההרמונית של הצ'י במערכות המרדיאנים ומכך מאפשר לגוף לרפא את עצמו.

כיצד מתבצע הטיפול ברפואה הסינית בראש העין?

 

כאשר מטופל מגיע לטיפול ברפואה סינית הוא ממלא שאלון רפואי, לאחר מכן אני לומד אודות בנוגע הבעיה איתה הוא הגיע לטיפול ושואל שאלות על עורך החיים שלו על מנת למצוא את הגורם לבעיה.
בדיקות נוספת שאותם אני מבצע במרכז לרפואה סינית בראש העין הן:
• בדיקה של העמידה\ יציבה של המטופל.
• אבחנות גוף בעיקר בטן וצוואר.
• אבחנת דופק.
• אבחנת לשון.

לאחר שכל הנתונים נמצאים לפני והגעתי להגיע לאבחנה מדויקת ומלאה, אני בונה תוכנית טיפול המותאמת לבעיות ולצרכים המיוחדים של המטופל. חלק מהכלים שיש לרשותי על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות בטיפול ברפואה הסינית בראש העין הן: צמחי מרפא, דיקור סיני, שיאצו, סוטאי וטווינה.

כאב אורתופדי

הסבר על מגוון הדרכים לטיפול בכאב ברפואה הסינית והיפנית.

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

טיפול שיאצו עד הבית
המלצות להקלה על כאבי גב
טיפול בדיקור סיני
טיפול בדיקור סיני בפתח תקווה
רפואה סינית- חיזוק מערכת החיסון

הכן גופך לחורף- טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון

"שוב אהיה חולה"

"מעצבן, האלרגיות שלי יחזרו"

"אני שונאת את החורף"

"אני שוב לא אוכל לעבוד כי הילד שלי יהיה חולה"

"לעשות חיסון או לא לעשות חיסון נגד שפעת?"

"משנה לשנה המחלות הופכות לחזקות וקשות יותר"

"שוב חורף!!!"

האם המחשבות האלה עוברות לכם בראש? האם  הסימנים הראשונים של תחילת החורף מובילים אתכם  לחשוש מלחלות במחלות? אם כן, אז כדאי שתדעו שאתם לא לבד!!! חששות ומחשבות אלו הם נחלתם של מטופלים רבים . אז רגע  לפני שאתם מתמלאים בתסמיני מחלה.   חשוב שתדעו שלרפואה הסינית כלים מעולים לטיפול בחיזוק המערכת החיסונית במיוחד לקראת החורף !!!

אז למה צריך לחזק את מערכת החיסון?

המעבר בין הקיץ לסתיו- עונות המעבר בהגדרתן הינן עונות שאינן יציבות מבחינה אנרגטית והביטוי לכך הוא בתחלואה רבה וברגישות חיסונית למחלות השונות. המעבר בין החום שגורם לנקבוביות בעור להיפתח לבין הקור עלול להוביל למחלות.

אנחנו מוקפים ברעלנים, העולם מזדהם   שינויים קיצוניים הנגרמים מכריתה מסיבית של עצים, מזיהום של רכבים ומזיהום של מפעלים תעשייתיים וכן חום וקור קיצוניים הם גורמים המחלישים את המערכת החיסונית שלנו ועלולים לגרום להתפתחות מחלות רבות המוכיחות עד כמה הגוף שלנו פגיע לשינויים שמסביבנו.

איכות המזון – חברות המזון שמות דגש על כמויות של מזון ופחות על איכות. המזון מלא בהורמונים, חומרים כימיים, תרופות וריסוס.

מתח נפשי – מתח נפשי הינו גורם מרכזי נוסף המביא להחלשות של מערכת החיסון. החיים התובעניים של העידן החדש בו אנשים נמצאים שעות רבות בעבודה תחת  לחץ ומתחים רבים גורמים להתשה של מערכות הגוף השונות ומובילים לא אחת לקשיים בתפקוד של המערכת החיסונית.

 רפואה סינית וחיזוק מערכת החיסון:

דוגמה לתסמינים השונים לחולשת מערכת החיסון ברפואה הסינית:

 • נפיחות בבלוטת הלימפה.
 • החלמה איטית מפציעות.
 • צלקות שלא מחלימות.
 • נטייה לשפעת ודלקות.
 • חוסר יכולת לעלות חום במחלות.
 • מחלת היפים.
 • דלקות כרוניות שלא מבריאות.
אם אתם סובלים מאחת מהבעיות האלה ואין שיפור בתסמינים כדאי לכם לבוא ולבצע בדיקה ברפואה הסינית ובדיקור היפני. ברפואה הסינית ובדיקור היפני בודקים את הדופק, הלשון ונקודות רפלקס בצוואר, בבטן ובגב העליון. במצב של חולשה במערכת החיסון יהיו סימנים ברורים ובולטים במקומות האלה.

הסינים מכנים את מערכת החיסון של הגוף בשם  wei qi ומייחסים לה שני תפקידים עיקריים:

 1.  מעטפת הגנה פסיבית אשר ממוקמת בחיצון בין העור לשרירים המשמשת כחומת מגן שמונעת מגורמי מחלה שונים להיכנס לגוף ולגרום למחלה.
 2. מערכת אקטיבית מקבילה לתאי T ברפואה המערבית. מערכת זו מתחילה לפעול ברגע שהיא מזהה פלישה של פטוגן ויוצרת את סמפטומי המחלה כדי למנוע מהפטוגן להתרבות.

בכתבים העתיקים של הרפואה הסינית  אין זכר למילים נגיף או חיידקים אולי מכיוון שאז לא היו להם את כלי האבחנה של היום כדי לזהות אותם. מבחינת הסינים היו קיימים שישה מחוללי מחלה חיצוניים: רוח, קור, חום, לחות יובש ואש. כל אחד מהמחוללים הללו  יכול היה להשפיע בעצמו  או בשילוב של מחולל מחלה אחר ולגרום לנזק של המערכת החיסונית של הגוף שמוביל בסופו של דבר למחלות השונות.

לדוגמה: המעבר בין חום וטמפרטורות גבוהות למזגן ולטמפרטורות נמוכות יכול לגרום לרוח וקור "לחדור לגוף" ולגרום להצטננות או לשפעת. התייחסות חשובה נוספת היא לחוזק הגוף לעומת חוזק הפטוגן (וירוס, חיידק). ככל שהמערכת החיסונית חזקה יותר היא תמנע מהפטוגן לפגוע בגוף ולגרום למחלה.

טיפולים נפוצים לחיזוק מערכת החיסון ברפואה הסינית:

דיקור יפני: על פי הדיקור היפני ישנן נקודות רפלקס בצוואר, בבטן ובגב העליון. אם מוצאים בנקודות אלה לחץ, נוקשות או כאב זה יכול להעיד על מצב החוזק של מערכת החיסון. בדיקור יפני ניתן לחזק את תפקוד מערכת החיסון, לטפל בנוזלת אלרגית, שיעול וכל תופעות החורף האחרות.

להמשך קריאה על דיקור יפני הקלק על הלשונית

טיפול בדיקור יפני בפתח תקווה טיפול בדיקור יפני בתל אביב
טיפול בדיקור יפני לחיזוק מערכת החיסון

טיפול בכוסות רוח-  על פי הרפואה הסינית בזמן של חולשה במערכת החיסון או במצב של שפעת/הצטננות יופיעו סימנים בולטים בגב העליון כמו שרירים מכווצים וכואבים. על פי התורה העתיקה באמצעות כוסות הרוח מוציאים\שואבים את הרוח הרעה (את המחלה) החוצה כך שטיפול בכוסות רוח במקרה כזה לדוגמא מצוין.

להמשך קריאה על כוסות רוח הקלק על הלשונית

טיפול בכוסות רוח בתל אביב טיפול בכוסות רוח בפתח תקווה
טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון בכוסות רוח

צמחי מרפא סיניים לחיזוק מערכת החיסון- 

לצמחי המרפא הסיניים חלק חשוב בטיפול ברפואה הסינית.
לדוגמה: תרכובת הצמחים Immune- Chi נותנת מענה לאותם מטופלים שסובלים ממערכת חיסון חלשה. בתרכובת זו משתמשים באופן כללי לחיזוק מערכת החיסון ולאו דווקא בזמן מחלה. תפקידה של התרכובת הוא למלא מחדש את הצ'י של המטופל ולייצב את מערכת ההגנה החיצונית של הגוף.

פורמולות נוספות מטפלות בגודש בסינוסים, אלרגיות, שיעול נוזלת אלרגית ועוד.

להמשך קריאה על צמחי מרפא הקלק על הלשונית

פורמולות צמחים לחיזוק מערכת החיסון

שיאצו- 

שיטת הטיפול שיאצו היא אחת משיטות הפופולריות והיעילות ביותר ברפואה הסינית.  מטפל השיאצו לוחץ באמצעות כפות הידיים, האצבעות, המרפקים ועל נקודות וקוים שונים לאורך חלקי הגוף. הלחיצות לאורך המרידיאנים עוזרות לעורר את תנועת הדם, להוריד מתח ולחזק את מערכת החיסון.

כנסו להמשך קריאה בהרחבה על טיפול השיאצו

טיפול שיאצו מעורר את זרימת הדם, מוריד מתח ומחזק את מערכת החיסון.

אז רגע לפני שאתם רצים לעשות זריקת חיסון אם בואם של הסימנים הראשונים של החורף, כדאי שתדעו במרכז טיפולים ד.ק.ל יש טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון, להורדת לחץ, להקלה על מערכת הנשימה,  ושיפור ההרגשה הכללית.

טיפול בפציאליס ברפואה סינית דיקור יפני

הטיפול בפציאליס (שיתוק פנים) ברפואה הסינית

טיפול ברפואה סינית בפציאליס (שיתוק פנים)

כאשר מטופל שחולה בפציאליס (שיתוק פנים) מתקשר אליי אלו הדברים שאני שומע.

"התעוררתי בבוקר והשתנו לי החיים"

"אני כל היום בוכה"

"נגמרו לי החיים"

"שתיתי מים וזלגו לי מהפה"

"אני לא מצליחה לבטא את האות פ"

"אני לא מצליחה לשרוק"

אז זהו שממש לא!!!

פציאליס זה בסך הכל שינוי כיוון קטן מהחיים ולא סופם (למרות שהפגיעה היא בפנים). 

אפשר לחזור חזרה לשגרת חיים מלאה.

פציאליס זה "הבייבי שלי", אחד הטיפולים שאני יותר אוהב לטפל בגלל הרגישות הגבוהה של המטופלים למראה של הפנים והיחס שלנו כבני אדם לאסתטיקה. מטופל יכול לחיות חודשים עם כאבים חזקים בגב התחתון אבל ברגע שיש פגיעה בפנים מבחינתו זה קו אדום.

אז מה עושים כאשר מתעוררים בבוקר כשצד אחד של הפנים משותק?

שלושת השלבים לטיפול בפציאליס-

דבר ראשון נרגעים לרפואה הסינית יש דרך לטפל  בפציאליס!!!!

לאחר מכן ניגשים למיון על מנת לשלול שבץ מוחי (במקרים רבים רופא משפחה מספיק במיוחד שהפגיעה היא גם בפה וגם בעין זה שולל שבץ מוחי). במיון הרופא יבקש מכם לעבור סריקת ct  של הראש – בדיקת הדמיה המבוססת על צילומי רנטגן ומייצרת תמונות מפורטות ומדויקות של הראש מזוויות שונות.

בשלב השני – לאחר השחרור מהמיון קוראים את המאמר שכתבתי על פציאליס (הנמצא בקישור הבא) וזאת על מנת לנסות להבין ממה נובעת הבעיה ומהן שיטות הטיפול השונות הניתנות לפתרון הבעיה. במאמר תמצאו גם שיטות טיפול הניתנות ברפואה המערבית וגם ובעיקר שיטות לטיפול ברפואה הסינית –  לה פתרונות מוצלחים עם אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול בפציאליס.

הקלק\י על מנת להגיע למאמר של טיפול ברפואה סינית ודיקור יפני בפציאליס

בשלב השלישי- מתקשרים לד.ק.ל על מנת לקבוע טיפול. חשוב לזכור שככל שמטפלים בבעיה סמוך להתפרצותה ולא מחכים, כך סיכויי ההחלמה טובים יותר והחזרה לשיגרת החיים מהירה יותר.

סיפור הצלחה בטיפול בפציאליס- מעיין , בת 32 גננת במקצועהמעיין קמה בבוקר יום רגיל כשאר הימים, אבל הפעם חסרת תחושה בחלקו השמאלי של פניה. לאחר שהבינה שהיא לא מצליחה לצחצח שיניים, לשתות כוס מים בלי לשפוך אותם או פשוט לחייך בצורה סימטרית, היא  נסעה למיון. האבחנה במיון הייתה שמעיין סובלת משיתוק פנים על רקע התפרצות קשה של וירוס ההרפס והיא הועברה להמשך טיפול בקופת החולים.
מעיין הגיעה אלי לאחר שניסתה את כל מה שקופת החולים הציעה לה. היא הייתה תחת השגחת רופא משפחה ונוירולוג ועברה בדיקות רבות הכוללות צילומים שונים וטיפול פיזיותרפי. לבסוף כשמצבה סרב להראות סימני שיפור, נאמר לה על ידי הנוירולוג כי הוא משער שתהליך ההחלמה יארך זמן ארוך מאוד עם סיכויים קטנים להחלמה מלאה.
טיפלתי במעיין שמונה טיפולים במשך כשלושה שבועות על ידי דיקור סיני וטווינא.
לשמחתי הרבה, מעיין כיום מתפקדת באופן מלא ובעיקר מחייכת בפה מלא לילדי הגן.

אז מה זה פציאליס?  או פציאליס ב30 שניות

Bell's palsy- שיתוק על שם "בל ", הרופא שאיבחן ותאר את המחלה לראשונה (מכונה גם שיתוק פנים).
מדובר בפגיעה בעצב השביעי האחראי על התנועה של שרירי הפנים. העצב השביעי יוצא מהגולגולת ופגיעה בו גורמת לשיתוק בכל ענפיו המרכזים: אזור השפתיים, האף והעין.

הפגיעה בעצב גורמת לשיתוק או חולשה של שרירים באחד מצידי הפנים ויכולה להופיע בכל גיל, כאשר היא נפוצה יותר אצל אנשים בין הגילאים 15-45. המחלה פוגעת במידה שווה בשני המינים, בכל הגזעים ושכיחה יותר בחורף.
להמשך קריאה של המאמר הקלק\י

כאב אורתופדי

הסבר על מגוון הדרכים לטיפול בכאב ברפואה הסינית והיפנית.

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

טיפול טבעי לסינוסיטיס
טיפול בסינוסיטיס בדיקור סיני
טיפול בדיקור יפני בפתח תקווה טיפול בדיקור יפני בתל אביב
דיקור יפני
טיפול שיאצו לכאבי גב בתל אביב, טיפול שיאצו לבפתח תקווה
שיאצו
טיפול לכאב ראש
טיפול בכאבי ראש בדיקור סיני

סדנת שיאצו

שוב הבן שלך הרגיז אותך? שוב רבת עם החבר? שוב אתם מרגישים שאיין תקשורת ביניכם?

טיפול שיאצו לכאבי גב בתל אביב, טיפול שיאצו לבפתח תקווה
סדנת שיאצו- חווית מגע ותקשורת ללא מילים

סדנת שיאצו- הפתרון המושלם לבעיה, חווית מגע ותקשורת ללא מילים

כולנו ראויים למגע שיכול להשפיע על מצבנו הפיזי והנפשי!!! אני מזמין אתכם להגיע לסדנה שבמהלכה תלמדו ותחוו את שיטת הטיפול באומנות המגע-שיאצו. בנוסף תוכלו להתנסות בתרגילים חדשים ומגוונים, לקבל כלים שיקרבו את הקשר ביניכם לבין בני הזוג, החברים או בני המשפחה.  הסדנה מועברת בדרך קלילה ופשוטה ומתאימה לכל אחד או אחת.

לקריאה בהרחבה אודות הטיפול שיאצו הקליקו על הלשונית

למה סדנת מגע?

כולנו חווים ביום יום מתח ולחץ אשר משפיעים עלינו ברמה הפיזית והנפשית וגורמים לבעיות היכולות להתבטא בשרירים מתוחים, במערכת חיסונית חלשה, באסתמה, בבעיות פוריות, בתשישות נפשית וגופנית ועוד.

טיפול במגע גורם להרגשה כללית נעימה יותר, מחזק פיזית ונפשית ומפנה את אנרגיות המתח לאפיקים מועילים ומיטיבים.

בנוסף המגע מאפשר לבני זוג/ בני משפחה להכיר אחד את השני לעומק ולקרב ביניהם, מאפשר להם להתנתק מחיי היום יום ולהקדיש יחס אחד לשני אז …. אפשרו לעצמכם להתפנק!!!!

להמשך קריאה אודות סדנת השיאצו- הקליקו…

טיפול בדיקור סיני בתל אביב טיפול בדיקור סיני בפתח תקווה
טיפול בדיקור סיני
סדנאות ואירועים
טיפול לכאב ראש
טיפול בכאבי ראש בדיקור סיני

אז מה זה בעצם מוקסה?

מדריך הטיפולים המלא ברפואה הסינית

בהמשך הסביר אודות המוקסה לבינתיים כדאי שתכירו מה לא לעשות כאשר אתם מרגישים כאב. בחלק השני של הפוסט יש הסבר מפורט על דרכי הטיפול המגוונים ברפואה הסינית.

טיפול ברפואה סינית בתל אביב, טיפול ברפואה סינית בפתח תקווה
טיפול ברפואה סינית

 שלושת השלבים שקורים אצל חלק מהמטופלים שהגיעו לקליניקה ד.ק.ל-

שלב ראשון– התעלמות מוחלטת מהכאב על מנת לתת לו לחלוף או לקיחת משכך כאבים.

שלב שני– הכאב לא עבר לכן פונים לאורתופד (התור הקרוב בעוד שבועיים במקרה הטוב) שמפנה לפיזיותרפיה לעוד חודש.

שלב שלישי– ייאוש והתחלת החיפוש בגוגל לגבי טיפול שיוכל לעזור לכאבי הראש הכרוניים האלה ברפואה המשלימה/ ברפואה הטבעית/ ברפואה הסינית.

בנוסף בזמן הטיפולים כשאני מסביר למטופלים מה אני עושה ומדבר איתם על מושגים שונים ברפואה הסינית, הם שואלים אותי שאלות כגון: האם למדתי לדבר סינית? האם מוקסה זה כמו בוקסה של מכונאים? ועוד.

'נעים להכיר'- מגוון דרכי הטיפול ברפואה הסינית:

מוקסה- טכניקת הטיפול שנותנת "חום והקלה" בכאב

מוקסה, בוקסה….. מה הפירוש של המילה בעצם? המילה מוקסה מקורה בשם היפני  "mogusa " שמשמעותו צמח לבעירה. את המוקסה מכינים מצמח הלענה אותו מעבדים בצורות שונות של ניקוי ויבוש על מנת ליצור את החומר הרצוי. בטיפולים ברפואה הסינית משתמשים בסוגים שונים של מוקסה. אחת מהצורות הנפוצות היא טיפול של מוקסה בצורת סיגר. את הסיגר אני נותן למטופלים גם לעבודה בבית מהסיבה שאפשר להעביר אותו מעל נקודות דיקור, שרירים ומפרקים כואבים. כמו כן משתמשים בסיגר כחלק מהטיפול להיפוך עובר. שימושים נוספים של המוקסה הם מריחה על גבי המחטים או בצורה ישירה על העור.

כנסו להמשך קריאה על סוגי הטיפולים השונים באמצעות מוקסה

טיפול במוקסה בתל אביב טיפול במוקסה בפתח תקווה
טיפול במוקסה בדיקור סיני

דיקור סיני על קצה המחט

דיקור סיני מהווה את אחת מהשיטות הנפוצות ביותר לטיפול ברפואה הסינית. בדיקור הסיני מכניסים מחטים זעירות לאורך מערכת של תעלות אנרגיה רוחביות ואורכיות. לתעלות אלה קוראים מרידיאנים ולאורכן מפוזרות נקודות הדיקור. 

לאורך המרידיאנים עוברת אנרגיית החיים המכונה צ'י וברגע שיש חסימה בזרימה התקינה יופיעו כאב או מחלה. דיקור בנקודות השונות לאורך המרידיאנים יגרום לזרימה תקינה של צ'י ויאפשר לגוף של המטופל להתגבר על החסימה, הכאב או המחלה שנוצרו. בנוסף הדיקור הסיני מעורר את המוח להפריש חומרים אנדורפינים ומשככי כאבים טבעיים אשר מסייעים לגוף לרפא את עצמו ברמה הפיזית וברמה הנפשית.

הקלק להמשך קריאה בהרחבה על הטיפול בדיקור סיני

טיפול בדיקור סיני
טיפול בדיקור סיני

אומנות המגע- שיאצו

שיטת הטיפול בשיאצו היא אחת מהשיטות הפופולריות והיעילות ביותר ברפואה הסינית. למרות שמקורו של הטיפול ביפן, מלמדים אותו כחלק מלימודי הרפואה הסינית שכן הוא מתבסס על התאוריה של הרפואה הסינית. פירוש השם ביפנית של המילה שיאצו הוא: לחץ באמצעות האצבע.

טיפול השיאצו מתבצע על מזרן או על גבי מיטת טיפולים, בלבוש מלא.  מטפל השיאצו לוחץ באמצעות כפות הידיים, האצבעות, המרפקים והברך על נקודות וקוים שונים לאורך חלקי הגוף. מקומות וקוים אלה מכונים  מרידיאנים והלחץ עליהם נעשה לפי צורך המטופל (בנקודות אלה משתמשים גם בדיקור הסיני). הלחיצות לאורך המרידיאנים עוזרות לעורר את תנועת הדם, להרגיע או לעורר את מערכת העצבים לפי הצורך ולהשפיע על מערכת השרירים. כך ניתן לסייע למטופל במידה משמעותית ולהביאו למצב של רגיעה גופנית ונפשית.

כנסו להמשך קריאה בהרחבה על טיפול השיאצו

שיאצו

טווינה- הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית

מקור הטיפול בטווינה הוא מסין. בטיפול הטווינה המטפל עובד לאורך נקודות הדיקור והמרידיאנים לאורך הגוף או בנקודות ספציפיות, אותן נקודות בהן מתבצע הדיקור הסיני אך ללא מחטים.

טיפול הטווינה מסייע לכל המחלות הניתנות לטיפול ברפואה הסינית. ייחודו הוא בטיפול  בבעיות אורתופדיות מסוגים רבים כגון כאבי צוואר , כאבי מפרקים, כאבים בגב, כאב בתעלה הקרפלית, כאב בגב התחתון ועודעיסוי הטווינה הוא נמרץ וחזק יותר מהעיסוי השוודי הרגיל. בטיפול המטפל משתמש בידיים ובמרפקים על מנת ליצור תנועה חזקה בנקודות הדיקור ולאורך הגוף ולכן טיפול זה אינו מתאים למי שמעדיף טיפולים "חלשים".

כנסו וקיראו באופן מלא על הטיפול בעיסוי טווינה

טיפול שיאצו
טיפול טווינה

גוואשה-   "לסרק" את הכאב

הטיפול בגוואשה (guasha) הוא עוד אחד מהכלים הפשוטים לשימוש ברפואה הסינית. מה שמייחד אותו מול שיטות הטיפול האחרות זה שהוא  קל מאוד לשימוש ותפעול ומשיג תוצאות מהירות.

הגוואשה נראה כמו מסרק קטן שאותו מעבירים באמצעות שמן על גבי האזור הכואב. בגוואשה משתמשים בעיקר לטיפול בכאבי שרירים (במיוחד בצוואר ובגב.(

כנסו להסבר המלא על הגוואשה

טיפול בגוואשה

טיפול בכוסות רוח- כוסות רוח למת

כנראה שזה לא מתאים רק למתים… בכתבים העתיקים מציינים שימוש בכוסות רוח כבר כ-2000 שנים לפני הספירה. גם כיום, השימוש בכוסות רוח רחב ונפוץ בקליניקות שונות בעולם ולא רק בהם. פעמים רבות אני שומע ממטופלים (במיוחד מאלה שהגיעו מרוסיה) על כך שאימא שלהם עשתה להם בבית כוסות רוח לטיפול בשיעול ובאסתמה.

כוסות הרוח מונחות על השרירים השונים ושואבות את העור והרקמות אשר הן מונחות עליהן אל תוך חלל הכוס. פעולת השאיבה פותחת את הנקבוביות בעור וגורמת לקריעה של מספר נימי דם ולהגברת זרימת הדם אל המקום הפגוע. סירקולציית הדם שנוצרת במקום הפגוע/הכואב מובילה לזירוז של ריפוי המקום על ידי הנעה של דם קרוש, הנעת נוזלים תקועים ועזרה לרעלים להתפנות מהגוף.

כוסות הרוח עוזרות לטיפול במחלות רבות אבל השימוש הנפוץ ביותר שלהן הוא בטיפול בהפרעות נשימה ובכאבי גב.

כנסו וקיראו בהרחבה מלאה על כוסות רוח

טיפול בכוסות רוח בתל אביב טיפול בכוסות רוח בפתח תקווה
טיפול בכוסות רוח

דיקור אוזן- "הטו אוזן" לטיפול בכאב, גמילה והרזיה

בלימודים של הרפואה הסינית נחשפתי לכלים טיפוליים רבים. את הטיפול בדיקור אוזן זנחתי למשך זמן רב והעדפתי להשתמש בדרכי טיפול אחרות. הכל השתנה ביום שהחלקתי עם הקטנוע שלי וסבלתי מבחילות ומכאבי ראש חזקים. מאחר והשעה הייתה  מאוחרת ולא הצלחתי לאתר מטפל ברפואה הסינית, חיפשתי אחרי טיפול שיקל עליי את התסמינים והכאבים הנוראיים. כך יצא שטיפלתי בעצמי באמצעות דיקור באפרכסת האוזן (בעזרת אשתי שתחיה…) והכאבים כמעט נעלמו לגמרי. מאז כמעט בכל מקרה של כאב אקוטי וכרוני במרכז הטיפולים אני מוסיף מחטים על גבי אפרכסת האוזן.

שימושים נוספים בדיקור אוזן הם לטיפול בגמילה מהתמכרויות ולהרזיה.

כנסו וקיראו באופן מלא על הטיפול בדיקור אוזן

טיפול בדיקור אוזן
טיפול בדיקור אוזן להרזיה

המירוץ לפורמולה (צמחים סיניים)

הכוונה היא כמובן לא לפורמולה 1 ממרוצי המכוניות אלא לתרכובת של צמחי מרפא סיניים.

המסורת של שימוש בצמחי המרפא הסיניים קיימת כבר אלפי שנים ונמצאת בשימוש רב בסין ובעולם. כאשר מטופל בא לטיפול במרכז הטיפולים הוא עובר אבחנה מלאה ורק לאחריה ניתן לרשום לו פורמולת צמחים. 

במרכז טיפולים ד.ק.ל- משתמשים באופן תדיר בפורמולות הצמחים מכיוון שההשפעה שלהן על הטיפול מאוד חשובה והן ומגדילות את סיכויי ההצלחה של הטיפול. פורמולות הצמחים מותאמות לכל אחד ואחת באופן אישי ומסייעות בטיפול גם בענף כלומר בתלונה המרכזית שאיתה הגיע המטופל ובשורש הבעיה (בגורם למחלה).

פורמולות הצמחים אמנם עוזרות בטיפול של כל המחלות שניתן לטפל בהן ברפואה הסינית אך על מנת להגיע למקסימום יעילות רצוי לשלב טיפול בדיקור הסיני במקביל. דוגמאות לסיוע של טיפול בצמחי מרפא הן מתחומי תסמונת גיל המעבר, כאבי מחזור, חיזוק מערכת החיסון, פברומלרגיה ועוד.

כנסו וקיראו באופן מלא על הטיפול בצמחי מרפא סיניים

פורמולות צמחים ברפואה הסינית

כאב אורתופדי

טיפול בכאב ברפואה הסינית והיפנית

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

טיפול בכאב ברפואה הסינית
טיפול באנדומטריוזיס
אל וסת- אמנוראה
טיפול ברפואה סינית באמנוראה
כאבי מחזור
טיפול בכאבי מחזור

דיקור סיני לפוריות

הדרך להריון שלך מתחילה פה!!!

טיפול טבעי בפוריות: שגוף, נפש ואישה נפגשים-

בספרות הסינית העתיקה נכתב "לטפל באישה אחת שקול לטפל ב 10 גברים". 

מה שהתכוון 'המשורר' לומר שנשים יותר מורכבות מגברים מעבר למורכבות של מערכת המין הנשית צריך לשים דגש רב גם לפן הנפשי ולא רק לפן הפיזי מאחר שטיפולי פוריות מלווים בלחץ, פחד וחרדה מצד האישה ולאיך הסביבה מסתכלת עליה. נשים רבות מתוסכלות ומחשבות רבות רצות להן בראש כמו:

אני לא מצליחה להיכנס להריון, אני פחות טובה מאחרות?

איך היא נקלטה מהר?

לא יהיה לי לעולם ילדים?

רגשות אלו יכולים להשפיע על מאזן ההורמונים בגוף ולגרום לבעיות של כאב או לבעיות פוריות. 

באמצעות הרפואה היפנית ודיקור הסיני אפשר לשפר מאוד את עורך ואיכות החיים של נשים שסובלות מבעיות אלו ולשפר את הסיכוי להיקלט להריון.

איך מתחילים?

בטיפול הראשון המטופלת ממלאת שאלון רפואי ולאחר מכן אנחנו עוברים על ההיסטוריה הרפואית שלה, ממצאים מערביים, בדיקות הורמונליות, עורך החיים ועל התלונות או הבעיות שמקשות על איכות החיים שלה.

בנוסף אני מדריך את המטופלת איך לאתר את זמן הביוץ, הזמן בו היא פורייה ויכולה  להיקלט להריון.

אבחון, אבחון ועוד פעם אבחון

האבחון מתבצע על ידי בדיקה של הלשון, הדופק ונקודות רפלקס (כאב) לאורך אזורים שונים בגוף.

והטיפול לבעיות פוריות?

לאחר שהגעתי לאבחנה הטיפול מותאם לכל אישה באופן ספציפי, הכלים שישי בראשותי הם: דיקור יפני או סיני,  מוקסהשיאצוצמחי מרפא סיניים, טיפול במגנטים ועוד.

האם הבעיה שמפריעה לך מופיעה באחד המאמרים שכתבתי?

לא מחלה אבל כדאי מאוד להכיר, מעקב חום שחר הוא כלי פשוט שעוזר לזהות מתי הביוץ, כלומר הימים בהם האישה פורייה, הימים בהם מומלץ לקיים יחסי מין על מנת להיקלט להריון.

כאבי מחזור הם תופעה נפוצה שכמעט כל אישה מכירה. מחקרים מראים שכ-75% מנשים צעירות וכ-20-25% מנשים בוגרות סובלות מהתופעה שמתבטאת בכאבי בטן תחתונה  כאבי גב תחתון, כאבי רגליים, אי נוחות כללית ועוד.

אל וסת– אמנוריאה

אמנוריאה (אל וסת) היא תופעה שכיחה בקרב נשים צעירות שבאה לידי ביטוי בהפסקה או באי-הופעת הוסת.  והיא כוללת שני מצבים עיקריים :

 1. המצב הנדיר הוא אל וסת ראשוני, כלומר מתבגרות בנות 14 ומעלה שלא קיבלו מעודן וסת למרות שהן מתפתחות מבחינה מינית (למשל הנצת שדיים, גדילת שיער ערווה וכו')
 2. המצב השכיח הוא אל וסת שניוני, כלומר מצב שבו הוסת פסקה ל-6 חודשים לפחות

אנדרומטריוזיס

אנדרומטריוזיס הוא מצב שבו קטעים של רקמה, הדומה בצורתה ובהתנהגותה לרקמה של רירית הרחם, גדלה במקומות אחרים בגוף, לרוב באזור האגן. גידולים אלה מגיבים לשינוי ברמות ההורמונים הנשיים, הם גדלים ומדממים בכל מחזור חודשי, כאילו הם מצויים בתוך הרחם. הבעיה מתחילה שבניגוד לדם הווסת שעוזב את הגוף בזמן הוסת, דמם זה אינו יכול לעזוב את הגוף, לכן הוא מצטבר וגורם לכאבים ודלקת.

אם את סובלת משחלות פוליציסטיות בטח תשמחי לדעת שאת לא לבד. מדובר בהפרעה אנדוקרינולוגית נפוצה ומעריכים כ-5-10% מהנשים בגיל הפריון לוקות בה. 

גלי חום בגיל המעבר נחשבים לתופעה נפוצה ואפילו לאחד מסממני ההיכר של תקופה זו. גלי חום אלו באים לידי ביטוי בתחושות פתאומיות של חום בפלג הגוף העליון (בעיקר בפנים, בחזה, בזרועות ובצוואר) שגורמים להזעה מוגברת, הסמקה והאדמה ולאחריהן תחושות של קור וצמרמורות. תחושה לא נעימה בכלל…

תסמונת המעי הרגיז נקראת גם תסמונת המעי הרגיש, הסימפטומים בתסמונת זאת: הרגשת מלאות, תחושה של אי נוחות, צרבת, עייפות, כאבים בחזה, חרדה, דיכאון וכאבי בטן תדירים וכרוניים שמלווים בשלשולים או בעצירויות. תסמונת המעי הרגיש היא מחלה של מערכת העיכול שאמנם אין בדיקות ייעודיות לאבחנתה, אך היא נפוצה במיוחד ומאמינים ש-10-20% מהאוכלוסייה סובלים ממנה בעיקר נשים (פי 2-3 יותר מגברים). הדרך לאבחן את תסמונת זאת הוא על ידי שלילת כל שאר מחלות המעי.

מעקב חום שחר- bbt

מעקב חום שחר- bbt

30שניות על מעקב חום גוף שחר:

מעקב חום שחר היא בדיקה פשוטה וזולה בה מודדים את טמפרטורת הגוף עם עלות השחר,  ברגע הראשון שפותחים את העניים בבוקר, כן לפני שרצים לשירותים, שותים את הקפה של הבוקר או מצחצחים שיניים. הבדיקה מתבצעת באמצעות מדחום דיגיטלי פשוט ואת התוצאות רושמים בטבלה (קישור לטבלה הוספתי בהמשך). הבדיקה מתבצעת לאורך מספר חודשים ונותנת למטופלת ולמטפל אינדיקציה אודות מצב החומרים והתהליכים השונים בגוף אצל המטופלת. מצב תקין הוא כאשר חום הגוף עולה לאחר הביוץ ויורד בחזרה לקראת הוסת.

מעקב חום שחר עוזר לזהות מתי הביוץ, כלומר הימים בהם האישה פורייה, הימים בהם מומלץ לקיים יחסי מין על מנת להיקלט להריון.

מעקב חום שחר- bbt

צריך לציין שהיום יש אפליקציות נוחות שניתן לעקוב דרכן אחר חום שחר. זה אינדיבידואלי לכל אישה. חלק מהנשים מעדיפות למלא את הטבלה בכלי כתיבה וחלק מעדיפות למלא דרך אפלקציות בפלאפון.

לאחר הביוץ (בדגש על לאחר הביוץ) תעלה הטמפרטורה בהשפעת הפרשת הורמון הפרוגסטרון בכ- 0.5-0.3 מעלות ותמשיך כך לעוד 15-14 יום במידה ואין הריון, הוסת תגיע, הטמפרטורה תרד אל מתחת ל.36.5 במידה ויש הריון אז הטמפרטורה תישאר גבוהה משך זמן רב.

מה אני למד ברישום עקומת חום השחר?

 • האם התרחש ביוץ או לא.
 • מידע אודות מצב החומרים בגוף (יין, צ'י ודם).
 • מתי צריך לקיים יחסי מין על מנת להיקלט להריון.
 • מה הפתולוגיות האפשריות.

הוראות למדידת טבלת חום השחר                                           

 • מדידת הטמפרטורה מתבצעת בבוקר לפני קימה, דיבור או הטלת שתן. אפשר למדוד את הטמפרטורה לשלוח בסמס או לשמור בפלאפון ולמלא בטבלה שיש יותר זמן במהלך היום.
 • לאחר שינה של 8-5 שעות, שנת לילה רציפה.
 • הרישום יעשה בשעה קבועה בבוקר ככל שאפשר.
 • מדידת הטמפרטורה היא לאורך מספר חודשים או עד שאת נקלט להריון כדי ללמוד על מחזוריות האישה.
 • את הטמפרטורה עדיף למדוד דרך הפה במד חום דיגטלי פשוט.
 • בחלק התחתון של הטבלה רושמים הערות מיוחדות כגון: הפרשות, לילה ללא שינה מספקת, מתח יוצא דופן, קיום יחסי מין, מחלות חום, שימוש בסמים או אלכוהול- כל אלה יכולים להשפיע על חום הגוף בבדיקה.

צירפתי קישור להורדת הטבלה לנחויותך האישית

כאב אורתופדי

הסבר על מגוון הדרכים לטיפול בכאב

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

אל וסת- אמנוראה
טיפול ברפואה סינית באמנוראה
המלצות להקלה על כאבי גב
כאבי מחזור
טיפול טבעי בכאבי מחזור
טיפול באנדומטריוזיס ברפואה הסינית\יפנית

דיסמנוראה- כאבי מחזור

כאבי מחזור
טיפול טבעי בדיסמנוראה (כאבי מחזור)

כאבי מחזור (שנקראים בעגה המקצועית דיסמנוראה ) הם תופעה נפוצה שכמעט כל אישה מכירה. מחקרים מראים שכ-75% מנשים צעירות וכ-20-25% מנשים בוגרות סובלות מהתופעה שמתבטאת בכאבי בטן תחתונה (עוויתות חזקות או כאב עמום ממושך שנובעים מכיווץ דופן הרחם השרירית), כאבי גב תחתון, כאבי רגליים, אי נוחות כללית ועוד.

אצל כ-20% מהנשים כאבים אלו כוללים גם בחילות, עייפות, סחרחורות, שלשולים וכאבי ראש  כך שהם משבשים את שגרת החיים באופן קבוע. לרוב כאבי מחזור- דיסמנוראה יתחילו עם תחילת הוסת וימשכו 12-24 שעות, אבל יש נשים שאצלם הוא יופיע מספר שעות או ימים לפניה וימשכו מספר ימים.

דיסמנוראה- כאבי מחזור- לפי הרפואה המערבית

לפי הרפואה המערבית ההתכווצויות של דופן הרחם נועדו לסייע בהשלת רירית הרחם שהתכוננה להריון. בהתכווצויות אלו נדחסים כלי הדם ברחם עד כדי הפסקה של אספקת הדם והחמצן לאזור – פעולה שגורמת לשחרור ע"י רקמות הרחם של חומרים שמעוררים תגובות של כאב. שחרורם של חומרים אלו מייצר פרוסטגלנדינים – חומרים שמעודדים את שרירי הרחם להתכווץ עוד יותר ולהמשיך את מעגל הכאב.

הרפואה המערבית ממליצה לטפל בתופעה באמצעים תרופתיים שונים, למשל כדורים לשיכוך כאבים, תרופות נוגדות דלקת, גלולות למניעת הריון ועוד. ההנחה היא שכאבים אלו הם חלק בלתי נפרד מהמחזור החודשי הנשי ושהם תלויי גיל ועוצמה, כלומר דימום רב מעלה את עוצמת הכאב והגיל מפחית אותו. לראייה מביאה הרפואה המערבית את העובדה שנשים שילדו בעבר נוטות לסבול פחות מכאבי מחזור.

כדי לשלול אפשרות דיסמנוראה נובעת מבעיות גניקולוגיות שונות ממליצה הרפואה המערבית לעבור בדיקה גניקולוגית. בדיקה זו כוללת בדיקה חיצונית כדי לאתר זיהום, דלקת או דימום וכן בדיקה פנימית כמו בדיקת אולטראסאונד כדי לאתר מומים/שנויים מבניים באגן, ברחם או בשחלות.

דיסמנוראה-כאבי מחזור- לפי הרפואה הסינית

לפי הרפואה הסינית כאבי מחזור אינם גזירה משמיים והסיבה להם פשוטה – פגיעה בתנועת זרימת הדם והאנרגיה בגוף או\ו מחסור בגורמים הללו. ההסבר שנותנת הרפואה הסינית לתופעה שונה לחלוטין מההסבר המערבי ומתחלק ל-5:

 1. לחץ נפשי שפוגע הן בזרימה של הדם והאנרגיה בגוף והן באיזון ההורמונלי.
 2. תזונה עשירה במזונות מקררים ו/או תזונה עשירה מדי בסוכרים, שומנים ו/או מזונות שכוללים הורמונים.
 3. שימוש ממושך בתרופות כגון גלולות שמשבש את פעולתם הטבעית של תהליכים שונים בגוף (המחזור החודשי למשל).
 4. לידות מרובות שיכולות להביא למצב של חוסר דם.
 5. פעילות רבה מדי שגורמת להיחלשות גופנית, למשל פעילות מינית מוגברת, שעות עבודה ארוכות ועוד.

הבדל נוסף בין הרפואה הסינית למערבית הוא מטרת הטיפול. בעוד המטרה של הרפואה המערבית הוא להקל על הכאב בלבד, לרפואה הסינית יש 3 מטרות שמשתנות בהתאם להתקדמות הטיפול :

 • מטרה ראשונה – הקלה על כאבי המחזור.
 • מטרה שנייה – וסת ללא כאבים בכלל.
 • מטרה שלישית – מניעה של כאבי מחזור עתידיים.

הרפואה הסינית מתאימה את הטיפול לכל אישה באמצעות תשאול מילולי, אבחנה באמצעות הלשון ואבחנת הדופק וזאת כדי לדעת איזה מהגורמים הנ"ל הוא המקור לתופעה. הטיפול נעשה בהתאם לממצאים, לכל אישה מותאם טיפול אישי ופרטני לפי האבחנה שמתאימה לה.

במידת הצורך ייעשה שימוש באמצעים טיפוליים נוספים, למשל יומלץ על שינוי תזונתי, ייעשה שימוש בצמחי מרפא, בטיפול שיאצו ועוד. ההמלצות התזונתיות יכללו לרוב הוצאה של פחמימות ריקות מהתפריט שמגבירות את חוסר האיזון ההורמונלי, הימנעות מצריכה של מוצרים מהחי שמכילים הורמונים כמו חלב, ביצים ויין אדום .

אפשר למצוא אותי
ד.קל-דרך קלה לחיים בריאים

 • דנקנר 1 פתח תקווה בתוך המתחם של הספורטן.
 • ארלוזורוב 62 תל אביב. 
 • עכשיו גם בראש העין.
טיפול טבעי בגלי חום
טיפול טבעי בגלי חום
אל וסת- אמנוראה
טיפול ברפואה סינית באמנוראה
טיפול ברפואה סינית לאנדומטריוזיס

אל וסת– אמנוריאה Amenorrhea

אל וסת– אמנוריאה

אמנוריאה (אל וסת) היא תופעה שכיחה בקרב נשים צעירות שבאה לידי ביטוי בהפסקה או באי-הופעת הוסת. חשוב לזכור שאמנוריאה מתייחסת אך ורק לתופעה שבה הוסת נפסקת שלא באופן טבעי ( למשל, לא כתוצאה מהריון)  והיא כוללת שני מצבים עיקריים :

 1. המצב הנדיר הוא אל וסת ראשוני, כלומר מתבגרות בנות 14 ומעלה שלא קיבלו מעודן וסת למרות שהן מתפתחות מבחינה מינית (למשל הנצת שדיים, גדילת שיער ערווה וכו')
 2. המצב השכיח הוא אל וסת שניוני, כלומר מצב שבו הוסת פסקה ל-6 חודשים לפחות.
אל וסת- אמנוראה
טיפול טבעי באל וסת- אמנוראה

אל וסתאמנוריאה לפי הרפואה המערבית

לפי הרפואה המערבית אל וסת יכולה להיגרם מסיבות שונות אודות לעובדה שהמחזור החודשי מורכב, כלומר מתחיל בהפרשת הורמונים מההיפותלמוס ובלוטת יותרת המוח, התפתחות של ביצית בשחלה, ביוץ שמביא לעיבוי רירית הרחם ולבסוף – נשירת הרירית הלא מופרית. הרפואה המערבית טוענת שאמנוריאה היא תוצאה של בעיה תפקודית באחת או יותר מתחנות אלו, למשל:

 • הסיבות לאל וסת ראשונית יכולות להיות פגמים מולדים כמו היעדר של חצוצרות או רחם, הפרעות תורשתיות ועוד.
 • הסיבות לאל וסת שניונית יכולות להיות הפרעות במשקל כמו חסרים תזונתיים והפרעות אכילה, שחלות פוליציסטיות, אי ספיקת שחלות, תת פעילות של בלוטת התריס, מצבים נפשיים כמו דיכאון או מתח, פעילות גופנית מאומצת מדי ועוד.

כדי לאתר את הסיבה המדויקת רפואה המערבית מפנה את הנערה לבירור רפואי. בירור זה כולל בדיקה גניקולוגית, בדיקת אולטראסאונד, בדיקת דם ועוד. במידה ולא נמצאה בעיה מבנית אנטומית נעשה טיפול באמצעים אחרים, למשל אמצעים הורמונליים כמו גלולות למניעת הריון, אמצעים תזונתיים כאשר עולה חשד לירידה קיצונית במשקל שגרמה לתופעה ועוד.

אל וסת– אמנוריאה לפי הרפואה הסינית

הרפואה הסינית רואה בכל מצב של אל וסת תופעה שונה שמבטאת בדרכה בעיה אחרת, כלומר :

אל וסת ראשונית

תופעה זו נתפסת כבעיה שמבטאת חוסר והרפואה הסינית מקשרת אותה לתופעות גופניות דומות, למשל גוף צנום, גובה ומשקל נמוכים ועוד. בעיה זו נובעת מחולשה של דם ואנרגיה (צ'י), בעיקר במרידיאנים של הכבד (המרידיאן שמאחסן את הדם), הלב (המרידיאן שאחראי על ייצור דם הוסת) והכליות (המרידיאן שנחשב כמקור לדם הוסת) וכן יובש ברמת אנרגיית הדם.

חולשה זו נובעת לפי הרפואה הסינית מחולשה של אלמנט האדמה, כך שהדיקור נועד לחזק את המרידיאנים של הטחול והקיבה ששייכים לאלמנט זה. כמו כן, הרפואה הסינית ממליצה על שינוי תזונתי כדי לשפר את איכות הדם, למשל לצרוך צמחי מרפא סיניים, מזונות עם עלים ירוקים וכן סלק, אגוזים, שקדים, בשר ופירות אדומים כמו דובדבנים, חמוציות ושזיפים.

 

אל וסת שניונית

תופעה זו נתפסת כבעיה של שחיקת המשאבים הגופניים, כלומר כבעיה של עודף בעיקר תקיעות של דם, צ'י, לחות וליחה. בעיה זו משויכת לנשים שמתישות את עצמן, למשל נשים שעובדות עבודה פיזית או מנטלית קשה, נשים שנמצאות במצבי נפשיים שונים כמו סטרס, לחץ, חרדה, תסכול ועוד, נשים שיש להן הרגלי תזונה לא נכונים או לא סדירים ועוד.

תקיעות זו נוצרת לפי הרפואה הסינית כתוצאה מחולשה של המרידיאנים של הטחול, הכבד ו/או הכליות שהובילו להתייבשות הדם ולהתרוקנות המשאבים הגופניים. בנוסף, תקיעות זו יכולה להיווצר כתוצאה מאכילת מאכלים קרים וחסימת הרחם ע"י לחות. במידה וזו הסיבה מומלץ לעשות פעילות שמשחררת את התקיעות (למשל פעילות גופנית מתונה), לשנות הרגלי אכילה ולהרבות במאכלים מחממים וכן לאזן את הגוף באמצעות  מדיטציות, דמיון מודרך, דיקור, טווינה ועוד.

כיצד המטפל ברפואה הסינית בוחר את סוג הטיפול באל וסת?

ברפואה הסינית הבחירה של סוג הטיפול (נק' הדיקור, סוג פורמולת הצמחים או במקרה צורך סוג טיפול המגע ) היא לאחר תשאול של מספר שאלות רלוונטיות, מילוי שאלון רפואי, בדיקת הבטן, הלשון והדופק של המטופלת. לכל אישה יש טיפול מותאם אישית ופרטני.

טיפול טבעי בגלי חום
רפואה סינית-טיפול בגלי חום
טיפול טבעי באנדומטריוזיס
טיפול בתסמונת מעי רגיש בדיקור
דיקור סיני- טיפול בתסמונת מעי רגיש
%d בלוגרים אהבו את זה: