טיפול ברפואה הסינית בראש העין

טיפול ברפואה סינית בראש העין

הרפואה הסינית היא שיטת טיפול עתיקה, בעלת ניסיון מעשי של אלפי שנים.

טיפול ברפואה סינית בראש העין

רפואה סינית בראש העין- איזון, איזון ועוד פעם איזון.....

בעבר אנשים עסקו "בלשמר את עצמם" באיזון והרמוניה עם היקום. הרפואה הסינית מתבססת על עקרון הראשי הזה של "איזון": איזון בין האדם לטבע, איזון בין גוף לנפש, איזון בין מערכות השונות בגוף, איזון בין היכולות הפיזיות והמחשבות.
כאשר האדם יוצא מאיזון, תפקיד המטפל ברפואה הסינית למצוא את חוסר האיזון שנוצר, להבין את הסיבה ולהשתמש בכלים של הרפואה הסינית על מנת להחזיר אותו למצב מאוזן.

ברמה המעשית של הטיפול ברפואה הסינית בראש העין:

ברפואה הסינית מיפו את גוף האדם לפי מסלולים רוחביים ואורכים, מסלולים אלו מכונים מרדיאנים, במסלולים אלו זורם צ'י (אנרגיה) ודם. תנועה תקינה במרדיאנים של הדם או הצ'י משמעותה בריאות. חסימה של התנועה של הצ'י או הדם במרדיאנים האלה יגרום למחלה ולחוסר איזון נפשי או פיזי.
על גבי המרדיאנים נמצאות נקודות השפעה ולכל נקודה יש תפקיד מוגדר לצורך וויסות ושיפור של הזרימה ההרמונית של הצ'י במערכות המרדיאנים ומכך מאפשר לגוף לרפא את עצמו.

כיצד מתבצע הטיפול ברפואה הסינית בראש העין?

 

כאשר מטופל מגיע לטיפול ברפואה סינית הוא ממלא שאלון רפואי, לאחר מכן אני לומד אודות בנוגע הבעיה איתה הוא הגיע לטיפול ושואל שאלות על עורך החיים שלו על מנת למצוא את הגורם לבעיה.
בדיקות נוספת שאותם אני מבצע במרכז לרפואה סינית בראש העין הן:
• בדיקה של העמידה\ יציבה של המטופל.
• אבחנות גוף בעיקר בטן וצוואר.
• אבחנת דופק.
• אבחנת לשון.

לאחר שכל הנתונים נמצאים לפני והגעתי להגיע לאבחנה מדויקת ומלאה, אני בונה תוכנית טיפול המותאמת לבעיות ולצרכים המיוחדים של המטופל. חלק מהכלים שיש לרשותי על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות בטיפול ברפואה הסינית בראש העין הן: צמחי מרפא, דיקור סיני, שיאצו, סוטאי וטווינה.

כאב אורתופדי

הסבר על מגוון הדרכים לטיפול בכאב ברפואה הסינית והיפנית.

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

טיפול שיאצו עד הבית
המלצות להקלה על כאבי גב
טיפול בדיקור סיני
טיפול בדיקור סיני בפתח תקווה
רפואה סינית- חיזוק מערכת החיסון

הכן גופך לחורף- טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון

"שוב אהיה חולה"

"מעצבן, האלרגיות שלי יחזרו"

"אני שונאת את החורף"

"אני שוב לא אוכל לעבוד כי הילד שלי יהיה חולה"

"לעשות חיסון או לא לעשות חיסון נגד שפעת?"

"משנה לשנה המחלות הופכות לחזקות וקשות יותר"

"שוב חורף!!!"

האם המחשבות האלה עוברות לכם בראש? האם  הסימנים הראשונים של תחילת החורף מובילים אתכם  לחשוש מלחלות במחלות? אם כן, אז כדאי שתדעו שאתם לא לבד!!! חששות ומחשבות אלו הם נחלתם של מטופלים רבים . אז רגע  לפני שאתם מתמלאים בתסמיני מחלה.   חשוב שתדעו שלרפואה הסינית כלים מעולים לטיפול בחיזוק המערכת החיסונית במיוחד לקראת החורף !!!

אז למה צריך לחזק את מערכת החיסון?

המעבר בין הקיץ לסתיו- עונות המעבר בהגדרתן הינן עונות שאינן יציבות מבחינה אנרגטית והביטוי לכך הוא בתחלואה רבה וברגישות חיסונית למחלות השונות. המעבר בין החום שגורם לנקבוביות בעור להיפתח לבין הקור עלול להוביל למחלות.

אנחנו מוקפים ברעלנים, העולם מזדהם   שינויים קיצוניים הנגרמים מכריתה מסיבית של עצים, מזיהום של רכבים ומזיהום של מפעלים תעשייתיים וכן חום וקור קיצוניים הם גורמים המחלישים את המערכת החיסונית שלנו ועלולים לגרום להתפתחות מחלות רבות המוכיחות עד כמה הגוף שלנו פגיע לשינויים שמסביבנו.

איכות המזון – חברות המזון שמות דגש על כמויות של מזון ופחות על איכות. המזון מלא בהורמונים, חומרים כימיים, תרופות וריסוס.

מתח נפשי – מתח נפשי הינו גורם מרכזי נוסף המביא להחלשות של מערכת החיסון. החיים התובעניים של העידן החדש בו אנשים נמצאים שעות רבות בעבודה תחת  לחץ ומתחים רבים גורמים להתשה של מערכות הגוף השונות ומובילים לא אחת לקשיים בתפקוד של המערכת החיסונית.

 רפואה סינית וחיזוק מערכת החיסון:

דוגמה לתסמינים השונים לחולשת מערכת החיסון ברפואה הסינית:

 • נפיחות בבלוטת הלימפה.
 • החלמה איטית מפציעות.
 • צלקות שלא מחלימות.
 • נטייה לשפעת ודלקות.
 • חוסר יכולת לעלות חום במחלות.
 • מחלת היפים.
 • דלקות כרוניות שלא מבריאות.
אם אתם סובלים מאחת מהבעיות האלה ואין שיפור בתסמינים כדאי לכם לבוא ולבצע בדיקה ברפואה הסינית ובדיקור היפני. ברפואה הסינית ובדיקור היפני בודקים את הדופק, הלשון ונקודות רפלקס בצוואר, בבטן ובגב העליון. במצב של חולשה במערכת החיסון יהיו סימנים ברורים ובולטים במקומות האלה.

הסינים מכנים את מערכת החיסון של הגוף בשם  wei qi ומייחסים לה שני תפקידים עיקריים:

 1.  מעטפת הגנה פסיבית אשר ממוקמת בחיצון בין העור לשרירים המשמשת כחומת מגן שמונעת מגורמי מחלה שונים להיכנס לגוף ולגרום למחלה.
 2. מערכת אקטיבית מקבילה לתאי T ברפואה המערבית. מערכת זו מתחילה לפעול ברגע שהיא מזהה פלישה של פטוגן ויוצרת את סמפטומי המחלה כדי למנוע מהפטוגן להתרבות.

בכתבים העתיקים של הרפואה הסינית  אין זכר למילים נגיף או חיידקים אולי מכיוון שאז לא היו להם את כלי האבחנה של היום כדי לזהות אותם. מבחינת הסינים היו קיימים שישה מחוללי מחלה חיצוניים: רוח, קור, חום, לחות יובש ואש. כל אחד מהמחוללים הללו  יכול היה להשפיע בעצמו  או בשילוב של מחולל מחלה אחר ולגרום לנזק של המערכת החיסונית של הגוף שמוביל בסופו של דבר למחלות השונות.

לדוגמה: המעבר בין חום וטמפרטורות גבוהות למזגן ולטמפרטורות נמוכות יכול לגרום לרוח וקור "לחדור לגוף" ולגרום להצטננות או לשפעת. התייחסות חשובה נוספת היא לחוזק הגוף לעומת חוזק הפטוגן (וירוס, חיידק). ככל שהמערכת החיסונית חזקה יותר היא תמנע מהפטוגן לפגוע בגוף ולגרום למחלה.

טיפולים נפוצים לחיזוק מערכת החיסון ברפואה הסינית:

דיקור יפני: על פי הדיקור היפני ישנן נקודות רפלקס בצוואר, בבטן ובגב העליון. אם מוצאים בנקודות אלה לחץ, נוקשות או כאב זה יכול להעיד על מצב החוזק של מערכת החיסון. בדיקור יפני ניתן לחזק את תפקוד מערכת החיסון, לטפל בנוזלת אלרגית, שיעול וכל תופעות החורף האחרות.

להמשך קריאה על דיקור יפני הקלק על הלשונית

טיפול בדיקור יפני בפתח תקווה טיפול בדיקור יפני בתל אביב
טיפול בדיקור יפני לחיזוק מערכת החיסון

טיפול בכוסות רוח-  על פי הרפואה הסינית בזמן של חולשה במערכת החיסון או במצב של שפעת/הצטננות יופיעו סימנים בולטים בגב העליון כמו שרירים מכווצים וכואבים. על פי התורה העתיקה באמצעות כוסות הרוח מוציאים\שואבים את הרוח הרעה (את המחלה) החוצה כך שטיפול בכוסות רוח במקרה כזה לדוגמא מצוין.

להמשך קריאה על כוסות רוח הקלק על הלשונית

טיפול בכוסות רוח בתל אביב טיפול בכוסות רוח בפתח תקווה
טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון בכוסות רוח

צמחי מרפא סיניים לחיזוק מערכת החיסון- 

לצמחי המרפא הסיניים חלק חשוב בטיפול ברפואה הסינית.
לדוגמה: תרכובת הצמחים Immune- Chi נותנת מענה לאותם מטופלים שסובלים ממערכת חיסון חלשה. בתרכובת זו משתמשים באופן כללי לחיזוק מערכת החיסון ולאו דווקא בזמן מחלה. תפקידה של התרכובת הוא למלא מחדש את הצ'י של המטופל ולייצב את מערכת ההגנה החיצונית של הגוף.

פורמולות נוספות מטפלות בגודש בסינוסים, אלרגיות, שיעול נוזלת אלרגית ועוד.

להמשך קריאה על צמחי מרפא הקלק על הלשונית

פורמולות צמחים לחיזוק מערכת החיסון

שיאצו- 

שיטת הטיפול שיאצו היא אחת משיטות הפופולריות והיעילות ביותר ברפואה הסינית.  מטפל השיאצו לוחץ באמצעות כפות הידיים, האצבעות, המרפקים ועל נקודות וקוים שונים לאורך חלקי הגוף. הלחיצות לאורך המרידיאנים עוזרות לעורר את תנועת הדם, להוריד מתח ולחזק את מערכת החיסון.

כנסו להמשך קריאה בהרחבה על טיפול השיאצו

טיפול שיאצו מעורר את זרימת הדם, מוריד מתח ומחזק את מערכת החיסון.

אז רגע לפני שאתם רצים לעשות זריקת חיסון אם בואם של הסימנים הראשונים של החורף, כדאי שתדעו במרכז טיפולים ד.ק.ל יש טיפול טבעי לחיזוק מערכת החיסון, להורדת לחץ, להקלה על מערכת הנשימה,  ושיפור ההרגשה הכללית.

טיפול בפציאליס ברפואה סינית דיקור יפני

הטיפול בפציאליס (שיתוק פנים) ברפואה הסינית

טיפול ברפואה סינית בפציאליס (שיתוק פנים)

כאשר מטופל שחולה בפציאליס (שיתוק פנים) מתקשר אליי אלו הדברים שאני שומע.

"התעוררתי בבוקר והשתנו לי החיים"

"אני כל היום בוכה"

"נגמרו לי החיים"

"שתיתי מים וזלגו לי מהפה"

"אני לא מצליחה לבטא את האות פ"

"אני לא מצליחה לשרוק"

אז זהו שממש לא!!!

פציאליס זה בסך הכל שינוי כיוון קטן מהחיים ולא סופם (למרות שהפגיעה היא בפנים). 

אפשר לחזור חזרה לשגרת חיים מלאה.

פציאליס זה "הבייבי שלי", אחד הטיפולים שאני יותר אוהב לטפל בגלל הרגישות הגבוהה של המטופלים למראה של הפנים והיחס שלנו כבני אדם לאסתטיקה. מטופל יכול לחיות חודשים עם כאבים חזקים בגב התחתון אבל ברגע שיש פגיעה בפנים מבחינתו זה קו אדום.

אז מה עושים כאשר מתעוררים בבוקר כשצד אחד של הפנים משותק?

שלושת השלבים לטיפול בפציאליס-

דבר ראשון נרגעים לרפואה הסינית יש דרך לטפל  בפציאליס!!!!

לאחר מכן ניגשים למיון על מנת לשלול שבץ מוחי (במקרים רבים רופא משפחה מספיק במיוחד שהפגיעה היא גם בפה וגם בעין זה שולל שבץ מוחי). במיון הרופא יבקש מכם לעבור סריקת ct  של הראש – בדיקת הדמיה המבוססת על צילומי רנטגן ומייצרת תמונות מפורטות ומדויקות של הראש מזוויות שונות.

בשלב השני – לאחר השחרור מהמיון קוראים את המאמר שכתבתי על פציאליס (הנמצא בקישור הבא) וזאת על מנת לנסות להבין ממה נובעת הבעיה ומהן שיטות הטיפול השונות הניתנות לפתרון הבעיה. במאמר תמצאו גם שיטות טיפול הניתנות ברפואה המערבית וגם ובעיקר שיטות לטיפול ברפואה הסינית –  לה פתרונות מוצלחים עם אחוזי הצלחה גבוהים בטיפול בפציאליס.

הקלק\י על מנת להגיע למאמר של טיפול ברפואה סינית ודיקור יפני בפציאליס

בשלב השלישי- מתקשרים לד.ק.ל על מנת לקבוע טיפול. חשוב לזכור שככל שמטפלים בבעיה סמוך להתפרצותה ולא מחכים, כך סיכויי ההחלמה טובים יותר והחזרה לשיגרת החיים מהירה יותר.

סיפור הצלחה בטיפול בפציאליס- מעיין , בת 32 גננת במקצועהמעיין קמה בבוקר יום רגיל כשאר הימים, אבל הפעם חסרת תחושה בחלקו השמאלי של פניה. לאחר שהבינה שהיא לא מצליחה לצחצח שיניים, לשתות כוס מים בלי לשפוך אותם או פשוט לחייך בצורה סימטרית, היא  נסעה למיון. האבחנה במיון הייתה שמעיין סובלת משיתוק פנים על רקע התפרצות קשה של וירוס ההרפס והיא הועברה להמשך טיפול בקופת החולים.
מעיין הגיעה אלי לאחר שניסתה את כל מה שקופת החולים הציעה לה. היא הייתה תחת השגחת רופא משפחה ונוירולוג ועברה בדיקות רבות הכוללות צילומים שונים וטיפול פיזיותרפי. לבסוף כשמצבה סרב להראות סימני שיפור, נאמר לה על ידי הנוירולוג כי הוא משער שתהליך ההחלמה יארך זמן ארוך מאוד עם סיכויים קטנים להחלמה מלאה.
טיפלתי במעיין שמונה טיפולים במשך כשלושה שבועות על ידי דיקור סיני וטווינא.
לשמחתי הרבה, מעיין כיום מתפקדת באופן מלא ובעיקר מחייכת בפה מלא לילדי הגן.

אז מה זה פציאליס?  או פציאליס ב30 שניות

Bell's palsy- שיתוק על שם "בל ", הרופא שאיבחן ותאר את המחלה לראשונה (מכונה גם שיתוק פנים).
מדובר בפגיעה בעצב השביעי האחראי על התנועה של שרירי הפנים. העצב השביעי יוצא מהגולגולת ופגיעה בו גורמת לשיתוק בכל ענפיו המרכזים: אזור השפתיים, האף והעין.

הפגיעה בעצב גורמת לשיתוק או חולשה של שרירים באחד מצידי הפנים ויכולה להופיע בכל גיל, כאשר היא נפוצה יותר אצל אנשים בין הגילאים 15-45. המחלה פוגעת במידה שווה בשני המינים, בכל הגזעים ושכיחה יותר בחורף.
להמשך קריאה של המאמר הקלק\י

כאב אורתופדי

הסבר על מגוון הדרכים לטיפול בכאב ברפואה הסינית והיפנית.

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

טיפול טבעי לסינוסיטיס
טיפול בסינוסיטיס בדיקור סיני
טיפול בדיקור יפני בפתח תקווה טיפול בדיקור יפני בתל אביב
דיקור יפני
טיפול שיאצו לכאבי גב בתל אביב, טיפול שיאצו לבפתח תקווה
שיאצו
טיפול לכאב ראש
טיפול בכאבי ראש בדיקור סיני

סדנת שיאצו

שוב הבן שלך הרגיז אותך? שוב רבת עם החבר? שוב אתם מרגישים שאיין תקשורת ביניכם?

טיפול שיאצו לכאבי גב בתל אביב, טיפול שיאצו לבפתח תקווה
סדנת שיאצו- חווית מגע ותקשורת ללא מילים

סדנת שיאצו- הפתרון המושלם לבעיה, חווית מגע ותקשורת ללא מילים

כולנו ראויים למגע שיכול להשפיע על מצבנו הפיזי והנפשי!!! אני מזמין אתכם להגיע לסדנה שבמהלכה תלמדו ותחוו את שיטת הטיפול באומנות המגע-שיאצו. בנוסף תוכלו להתנסות בתרגילים חדשים ומגוונים, לקבל כלים שיקרבו את הקשר ביניכם לבין בני הזוג, החברים או בני המשפחה.  הסדנה מועברת בדרך קלילה ופשוטה ומתאימה לכל אחד או אחת.

לקריאה בהרחבה אודות הטיפול שיאצו הקליקו על הלשונית

למה סדנת מגע?

כולנו חווים ביום יום מתח ולחץ אשר משפיעים עלינו ברמה הפיזית והנפשית וגורמים לבעיות היכולות להתבטא בשרירים מתוחים, במערכת חיסונית חלשה, באסתמה, בבעיות פוריות, בתשישות נפשית וגופנית ועוד.

טיפול במגע גורם להרגשה כללית נעימה יותר, מחזק פיזית ונפשית ומפנה את אנרגיות המתח לאפיקים מועילים ומיטיבים.

בנוסף המגע מאפשר לבני זוג/ בני משפחה להכיר אחד את השני לעומק ולקרב ביניהם, מאפשר להם להתנתק מחיי היום יום ולהקדיש יחס אחד לשני אז …. אפשרו לעצמכם להתפנק!!!!

להמשך קריאה אודות סדנת השיאצו- הקליקו…

טיפול בדיקור סיני בתל אביב טיפול בדיקור סיני בפתח תקווה
טיפול בדיקור סיני
סדנאות ואירועים
טיפול לכאב ראש
טיפול בכאבי ראש בדיקור סיני

אז מה זה בעצם מוקסה?

מדריך הטיפולים המלא ברפואה הסינית

בהמשך הסביר אודות המוקסה לבינתיים כדאי שתכירו מה לא לעשות כאשר אתם מרגישים כאב. בחלק השני של הפוסט יש הסבר מפורט על דרכי הטיפול המגוונים ברפואה הסינית.

טיפול ברפואה סינית בתל אביב, טיפול ברפואה סינית בפתח תקווה
טיפול ברפואה סינית

 שלושת השלבים שקורים אצל חלק מהמטופלים שהגיעו לקליניקה ד.ק.ל-

שלב ראשון– התעלמות מוחלטת מהכאב על מנת לתת לו לחלוף או לקיחת משכך כאבים.

שלב שני– הכאב לא עבר לכן פונים לאורתופד (התור הקרוב בעוד שבועיים במקרה הטוב) שמפנה לפיזיותרפיה לעוד חודש.

שלב שלישי– ייאוש והתחלת החיפוש בגוגל לגבי טיפול שיוכל לעזור לכאבי הראש הכרוניים האלה ברפואה המשלימה/ ברפואה הטבעית/ ברפואה הסינית.

בנוסף בזמן הטיפולים כשאני מסביר למטופלים מה אני עושה ומדבר איתם על מושגים שונים ברפואה הסינית, הם שואלים אותי שאלות כגון: האם למדתי לדבר סינית? האם מוקסה זה כמו בוקסה של מכונאים? ועוד.

'נעים להכיר'- מגוון דרכי הטיפול ברפואה הסינית:

מוקסה- טכניקת הטיפול שנותנת "חום והקלה" בכאב

מוקסה, בוקסה….. מה הפירוש של המילה בעצם? המילה מוקסה מקורה בשם היפני  "mogusa " שמשמעותו צמח לבעירה. את המוקסה מכינים מצמח הלענה אותו מעבדים בצורות שונות של ניקוי ויבוש על מנת ליצור את החומר הרצוי. בטיפולים ברפואה הסינית משתמשים בסוגים שונים של מוקסה. אחת מהצורות הנפוצות היא טיפול של מוקסה בצורת סיגר. את הסיגר אני נותן למטופלים גם לעבודה בבית מהסיבה שאפשר להעביר אותו מעל נקודות דיקור, שרירים ומפרקים כואבים. כמו כן משתמשים בסיגר כחלק מהטיפול להיפוך עובר. שימושים נוספים של המוקסה הם מריחה על גבי המחטים או בצורה ישירה על העור.

כנסו להמשך קריאה על סוגי הטיפולים השונים באמצעות מוקסה

טיפול במוקסה בתל אביב טיפול במוקסה בפתח תקווה
טיפול במוקסה בדיקור סיני

דיקור סיני על קצה המחט

דיקור סיני מהווה את אחת מהשיטות הנפוצות ביותר לטיפול ברפואה הסינית. בדיקור הסיני מכניסים מחטים זעירות לאורך מערכת של תעלות אנרגיה רוחביות ואורכיות. לתעלות אלה קוראים מרידיאנים ולאורכן מפוזרות נקודות הדיקור. 

לאורך המרידיאנים עוברת אנרגיית החיים המכונה צ'י וברגע שיש חסימה בזרימה התקינה יופיעו כאב או מחלה. דיקור בנקודות השונות לאורך המרידיאנים יגרום לזרימה תקינה של צ'י ויאפשר לגוף של המטופל להתגבר על החסימה, הכאב או המחלה שנוצרו. בנוסף הדיקור הסיני מעורר את המוח להפריש חומרים אנדורפינים ומשככי כאבים טבעיים אשר מסייעים לגוף לרפא את עצמו ברמה הפיזית וברמה הנפשית.

הקלק להמשך קריאה בהרחבה על הטיפול בדיקור סיני

טיפול בדיקור סיני
טיפול בדיקור סיני

אומנות המגע- שיאצו

שיטת הטיפול בשיאצו היא אחת מהשיטות הפופולריות והיעילות ביותר ברפואה הסינית. למרות שמקורו של הטיפול ביפן, מלמדים אותו כחלק מלימודי הרפואה הסינית שכן הוא מתבסס על התאוריה של הרפואה הסינית. פירוש השם ביפנית של המילה שיאצו הוא: לחץ באמצעות האצבע.

טיפול השיאצו מתבצע על מזרן או על גבי מיטת טיפולים, בלבוש מלא.  מטפל השיאצו לוחץ באמצעות כפות הידיים, האצבעות, המרפקים והברך על נקודות וקוים שונים לאורך חלקי הגוף. מקומות וקוים אלה מכונים  מרידיאנים והלחץ עליהם נעשה לפי צורך המטופל (בנקודות אלה משתמשים גם בדיקור הסיני). הלחיצות לאורך המרידיאנים עוזרות לעורר את תנועת הדם, להרגיע או לעורר את מערכת העצבים לפי הצורך ולהשפיע על מערכת השרירים. כך ניתן לסייע למטופל במידה משמעותית ולהביאו למצב של רגיעה גופנית ונפשית.

כנסו להמשך קריאה בהרחבה על טיפול השיאצו

שיאצו

טווינה- הפיזיותרפיה של הרפואה הסינית

מקור הטיפול בטווינה הוא מסין. בטיפול הטווינה המטפל עובד לאורך נקודות הדיקור והמרידיאנים לאורך הגוף או בנקודות ספציפיות, אותן נקודות בהן מתבצע הדיקור הסיני אך ללא מחטים.

טיפול הטווינה מסייע לכל המחלות הניתנות לטיפול ברפואה הסינית. ייחודו הוא בטיפול  בבעיות אורתופדיות מסוגים רבים כגון כאבי צוואר , כאבי מפרקים, כאבים בגב, כאב בתעלה הקרפלית, כאב בגב התחתון ועודעיסוי הטווינה הוא נמרץ וחזק יותר מהעיסוי השוודי הרגיל. בטיפול המטפל משתמש בידיים ובמרפקים על מנת ליצור תנועה חזקה בנקודות הדיקור ולאורך הגוף ולכן טיפול זה אינו מתאים למי שמעדיף טיפולים "חלשים".

כנסו וקיראו באופן מלא על הטיפול בעיסוי טווינה

טיפול שיאצו
טיפול טווינה

גוואשה-   "לסרק" את הכאב

הטיפול בגוואשה (guasha) הוא עוד אחד מהכלים הפשוטים לשימוש ברפואה הסינית. מה שמייחד אותו מול שיטות הטיפול האחרות זה שהוא  קל מאוד לשימוש ותפעול ומשיג תוצאות מהירות.

הגוואשה נראה כמו מסרק קטן שאותו מעבירים באמצעות שמן על גבי האזור הכואב. בגוואשה משתמשים בעיקר לטיפול בכאבי שרירים (במיוחד בצוואר ובגב.(

כנסו להסבר המלא על הגוואשה

טיפול בגוואשה

טיפול בכוסות רוח- כוסות רוח למת

כנראה שזה לא מתאים רק למתים… בכתבים העתיקים מציינים שימוש בכוסות רוח כבר כ-2000 שנים לפני הספירה. גם כיום, השימוש בכוסות רוח רחב ונפוץ בקליניקות שונות בעולם ולא רק בהם. פעמים רבות אני שומע ממטופלים (במיוחד מאלה שהגיעו מרוסיה) על כך שאימא שלהם עשתה להם בבית כוסות רוח לטיפול בשיעול ובאסתמה.

כוסות הרוח מונחות על השרירים השונים ושואבות את העור והרקמות אשר הן מונחות עליהן אל תוך חלל הכוס. פעולת השאיבה פותחת את הנקבוביות בעור וגורמת לקריעה של מספר נימי דם ולהגברת זרימת הדם אל המקום הפגוע. סירקולציית הדם שנוצרת במקום הפגוע/הכואב מובילה לזירוז של ריפוי המקום על ידי הנעה של דם קרוש, הנעת נוזלים תקועים ועזרה לרעלים להתפנות מהגוף.

כוסות הרוח עוזרות לטיפול במחלות רבות אבל השימוש הנפוץ ביותר שלהן הוא בטיפול בהפרעות נשימה ובכאבי גב.

כנסו וקיראו בהרחבה מלאה על כוסות רוח

טיפול בכוסות רוח בתל אביב טיפול בכוסות רוח בפתח תקווה
טיפול בכוסות רוח

דיקור אוזן- "הטו אוזן" לטיפול בכאב, גמילה והרזיה

בלימודים של הרפואה הסינית נחשפתי לכלים טיפוליים רבים. את הטיפול בדיקור אוזן זנחתי למשך זמן רב והעדפתי להשתמש בדרכי טיפול אחרות. הכל השתנה ביום שהחלקתי עם הקטנוע שלי וסבלתי מבחילות ומכאבי ראש חזקים. מאחר והשעה הייתה  מאוחרת ולא הצלחתי לאתר מטפל ברפואה הסינית, חיפשתי אחרי טיפול שיקל עליי את התסמינים והכאבים הנוראיים. כך יצא שטיפלתי בעצמי באמצעות דיקור באפרכסת האוזן (בעזרת אשתי שתחיה…) והכאבים כמעט נעלמו לגמרי. מאז כמעט בכל מקרה של כאב אקוטי וכרוני במרכז הטיפולים אני מוסיף מחטים על גבי אפרכסת האוזן.

שימושים נוספים בדיקור אוזן הם לטיפול בגמילה מהתמכרויות ולהרזיה.

כנסו וקיראו באופן מלא על הטיפול בדיקור אוזן

טיפול בדיקור אוזן
טיפול בדיקור אוזן להרזיה

המירוץ לפורמולה (צמחים סיניים)

הכוונה היא כמובן לא לפורמולה 1 ממרוצי המכוניות אלא לתרכובת של צמחי מרפא סיניים.

המסורת של שימוש בצמחי המרפא הסיניים קיימת כבר אלפי שנים ונמצאת בשימוש רב בסין ובעולם. כאשר מטופל בא לטיפול במרכז הטיפולים הוא עובר אבחנה מלאה ורק לאחריה ניתן לרשום לו פורמולת צמחים. 

במרכז טיפולים ד.ק.ל- משתמשים באופן תדיר בפורמולות הצמחים מכיוון שההשפעה שלהן על הטיפול מאוד חשובה והן ומגדילות את סיכויי ההצלחה של הטיפול. פורמולות הצמחים מותאמות לכל אחד ואחת באופן אישי ומסייעות בטיפול גם בענף כלומר בתלונה המרכזית שאיתה הגיע המטופל ובשורש הבעיה (בגורם למחלה).

פורמולות הצמחים אמנם עוזרות בטיפול של כל המחלות שניתן לטפל בהן ברפואה הסינית אך על מנת להגיע למקסימום יעילות רצוי לשלב טיפול בדיקור הסיני במקביל. דוגמאות לסיוע של טיפול בצמחי מרפא הן מתחומי תסמונת גיל המעבר, כאבי מחזור, חיזוק מערכת החיסון, פברומלרגיה ועוד.

כנסו וקיראו באופן מלא על הטיפול בצמחי מרפא סיניים

פורמולות צמחים ברפואה הסינית

כאב אורתופדי

טיפול בכאב ברפואה הסינית והיפנית

דיקור סיני ופציאלס

כל המידע אודות הטיפול בפציאליס ברפואה הסינית.

אינדקס מחלות

הסבר על הטיפול ברפואה משלימה במגוון מחלות.

פתרון טבעי לכאבי גב

הסבר על דרכי הטיפול ברפואה הסינית לכאבי גב.

אפשר למצוא אותי

אורלוזרוב 62 תל אביב

דנקנר פתח תקוה (ספורטן)

ראש העין- קיבוץ עינת

לפרטים נוספים: 052-3436850

טיפול בכאב ברפואה הסינית
טיפול באנדומטריוזיס
אל וסת- אמנוראה
טיפול ברפואה סינית באמנוראה
כאבי מחזור
טיפול בכאבי מחזור

טיפול יום היפוך הקיץ

טיפול ברפואה סינית ביום היפוך הקיץ

או איך לעבור את החורף הקרוב ללא מחלות.

היום הארוך ביותר השנה כלומר היום שבו השמש תאיר לנו במשך זמן הארוך ביותר, יהיה בתאריך 21.6.19,  ביום זה יתרחש היפוך הקיץ של השנה.

השמש תהיה בחלק הצפוני של כדור הארץ בנקודה הגבוהה ביותר בשמיים, ומי שיהיה בקו המשווה יראה אותה בזווית ישרה לכדור הארץ ויספוג את כמות הקרינה הגבוהה ביותר למשך זמן הארוך ביותר. בעקבות הקרינה הגבוהה האוויר מתחמם והקיץ מגיע לשיאו.

היפוך קיץ- יום שבו כדאי להקדיש זמן להתבוננות פנימה

מה מקור השם solstice ?

בלועזית נקראת נקודת ההיפוך: "solstice",

Sol –  שמש

Stitium- סטטי

שמש סטטית?  השמש לא באמת עוצרת אבל היא תהיה בנקודה גבוהה בשמיים והתחושה שנקבל שנסתכל אליה, שהיא עומדת במקום ולא זזה.

מה הקשר בין היום הארוך ביותר לרפואה הסינית?

ברפואה הסינית העתיקה מאמינים שחיים בהרמוניה לפי העקרונות וחוקי הטבע יוביל אותנו לחיים מאוזנים ובריאים ללא מחלות.  בהיפוך הקיץ מתבצע נקודת שינוי משמעותית בטבע, היאנג (אש, חום) בשיאו ואנרגיית היין (מים, קור) מתחילה להבנות ולגרום להטיה של אנרגיית היאנג. מהיום ואילך הימים ילכו ויתקצרו עד שב 21 לדצמבר נגיע לנקודת היפוך החורף בה אורך שעות האור הוא הקצר ביותר ואנרגיית היין בשיאה.

למה המידע הזה עוזר לנו?

ברפואה הסינית מאמינים שביום שאנרגיית היאנג מגיעה לשיאה, זה הזמן המושלם ביותר לטפל במחלות החורף. מאחר שמחלות החורף נוטות להופיע כאשר אנרגיית היאנג בשפל בזמן החורף, אנחנו יכולים להשתמש בשיא של אנרגיית היאנג בקיץ על מנת למנוע את מחלות החורף.

כמו כן בשיא הקיץ, המרידיאניים פתוחים ובאמצעותן אפשר להוציא ולעקור מהשורש פתוגניים שחבויים עמוק כלומר לטפל בבעיות מהשורש ולהגיע לאיזון נפשי ופיזי.

למי הטיפול ברפואה הסינית בהיפוך הקיץ מתאים?

הטיפול בהיפוך הקיץ מתאים לכל מי שסובל ממערכת חיסון חלשה ו\או נוטה לחלות הרבה בחורף. בנוסף אנשים שבאופן כללי מאוד חלשים.   הטיפול נעשה בלי קשר לאבחנה שהמטופל מגיע איתה. פרוטוקול טיפולי קבוע לכולם.

מה עושים בטיפול היפוך קיץ?

המטופל\ת שוכב על הבטן, אני באמצעות מחטי דיקור סטריליות ודקות דוקר מספר נקודות בגב העליון ומחמם באמצעות מוקסה (צמח הלענה) ומכשיר מיוחד את אזור הגב העליון.

ד.ק.ל- דרך קלה לחיים בריאים

מרכז טיפולים ברפואה משלימה: תל אביב, פתח תקוה וראש העין.

052-3436850

טיפול בבעיות שריר שלד, צוואר, גב וכתפיים.

טיפול ברפואה סינית ודיקור יפני בבעיות שריר שלד, צוואר, גב, ראש וכתפיים

רוב חיי העברתי במגרש הכדורסל בהתחלה כשחקן מקצועי ולאחר מכן כחובבן. פציעות ספורט וכאבים זה תחום שמאוד נוגע ללב שלי במיוחד כשחקן. לא פעם אני רואה חברים שמשחקים איתי במסגרות השונות נפצעים ולא חוזרים לתקופות ארוכות.

ב13 שנים האחרונות טיפלתי במאות מטופלים שסובלים מפציעות ספורט ובכלל מכאב, בטיפולים אני משלב את הידע והניסיון האישי שרכשתי מתחום הרפואה הסינית ומתחום הספורט (תרגילים, מתיחות ועוד) על מנת להגיע להחלמה מהירה של פציעות, העברת כאב והימנעות מהפציעה הבאה.

מיליארד סינים לא טועים- רפואה הסינית קיימת כבר 2000 שנה יש ברפואה זאת כלים מעולים לטפל בכאב, 2000 שנים של ניסיון. במיוחד היום בעולם המחשבים, הטלפונים וכלי הנהיגה החשמלאים אנשים כבר לא 'זזים' או מטפחים לעצמם הרגלי חיים לא נכונים כמו לכופף את הראש בזמן שצופים בפלאפון. כל אלה גורמים לכאב רב. לא פעם האורתופדים מפנים מטופלים אלה לרפואה משלימה מכיוון שהם מאסו בתרופות או שרוצים למנוע מהמטופלים שלהם ניתוחים במיוחד שיש להם אופציות יעילות אחרות טבעיות שלא יכולות לגרום נזק.

מוזמנים לקרוא סיפורי הצלחה של מטופלים, המלצות בריאות ומאמרים שכתבתי בנושא.

לפרטים נוספים 052-3436850

ד.ק.ל- דרך קלה לחיים בריאים

 

מחקרים מראים כי 83% מהאוכלוסייה יסבלו פעם בשנה מכאב ראש! 

כאבי ראש הם אחת מהתופעות השכיחות בעולם אשר גורמת לסבל ופגיעה באיכות החיים.
בקיצור- אתם לא לבד. ו…..יש מה לעשות!!!

"במבט לאחור אני יכול לומר שהמפגש עם דקל שיפר משמעותית את מצבי: הכאבים שלי כמעט ונעלמו לחלוטין והמודעות שלי השתפרה גם היא".

"כיום לאחר סדרת טיפולים קצרה, דקל הצליח להחזיר את טווח התנועה לכתף כמעט לגמרי. בנוסף גם כאבי הכתף והצוואר שסבלתי מהם פחתו מאד ואני ממשיכה להגיע לטיפול "תחזוקה" פעם בשבוע".

"לאחר שלושה ימים כבר חזרתי לעבודה- חזרתי לחיי.

בשבועיים שאחרי חזרתי ל-2 טיפולים פעם בשבוע והכאב נעלם לחלוטין".

סיבות נפוצות לכאבי גב ברפואה המערבית

הקלק כדי ללמוד על מחלות הגב השונות ברפואה המערבית

טיפול ברפואה סינית ודיקור יפני בכאבי גב

פריצת דיסק, בלט דיסק, כאב גב הנובע משרירי הגב, שינוי ניווני בעמוד השדרה, הקרנה של כאב ונימול ברגליים ובידיים ועוד.

10המלצות להקלה על כאבי גב

במשך השנים צברתי ניסיון רב בטיפול בכאבי גב ברפואה הסינית, הסיבות לכאבי הגב רבות ומגוונות, אלו עשרת הסיבות או המלצות הנפוצות ביותר לטיפול ולהקלה על כאבים בגב מהניסיון האישי שלי.

טיפול טבעי לכאבי גב

מאמר: טיפול טיבעי לכאב גב תחתון

החלק החשוב ביותר בטיפול הוא לאבחן את הגורם לכאבי הגב, כאשר מטופל מגיע אני משתמש בכלים הרבים של הרפואה הסינית: תשאול, מגע באזור הבעייתי, בדיקת יציבה, בדיקת הדופק והלשון יכולים לבסס לי את האבחנה.

טיפול בדיקור יפני לכאבים חזקים בגב התחתון

סיפור ההצלחה: דיקור יפני לכאבים בגב

"בעקבות הטיפול וההדרכה של דקל אני מודעת יותר לרגישות בגב, להרגלי הישיבה, היציבה ונשיאת התיקים. אני אמליץ על דקל כי המטפל היחיד שבאמת עזר לי ועל כך אני מודה. היום מצבי טוב מאוד אני מרגישה טוב וחזרתי לתפקוד רגיל".

סיפור הצלחה: טיפול בכאבים בגב התחתון

"לאחר לילות ארוכים בלי שינה, הצלחתי סוף סוף לישון! אחרי חודש של טיפול אינטנסיבי התחלתי להרגיש הקלה משמעותית וחזרתי לתפקד. היום אני ממשיכה לבוא לטיפולי תחזוקה פעם בחודש על מנת שהכאבים לא יחזרו".

טיפול בבעיות אורתופדיות בגפיים תחתונות

טיפול בכאבים ברגליים באמצעות רפואה סינית ודיקור יפני

טיפול בבעיות אורתופדיות בגפיים תחתונות

כאב בכף הרגל, כאב ברך, דורבן העקב, גאוט ועוד

"אני רוצה לרדת במשקל ולהראות 'מושלם' בקיץ בים לכן אני רוצה לעשות פעילות גופנית (זה ברור שאם עושים ספורט מרזים) אבל אני סובלת מכאבי דורבן לכן אני לא יכולה לבצע פעילות גופנית אז בעצם אין לי דרך לרדת במשקל…………………………………….דקל אז מה עושים?"

השמנה, ספורט מאומץ לא מבוקר, נעליים לא מתאימות והרגלי חיים לא נכונים יכולים לגרום לבעיות אורתופדיות במיוחד ברגליים שנושאות את משקל הגוף שלנו. כאב בגפיים, פוגע באיכות החיים של המטופלים ומונע מהם לעשות פעולות יום יומיות פשוטות כגון הליכה, עמידה או ריצה או פעולות מסובכות יותר כמו להרים תינוק שבוכה או לקחת את הקניות מהסופר.

כאב זה גורם לתחושת חוסר אונים ותסכול ומונע את יכולת המטופלים לתפקד באופן נורמאלי בבית ובעבודה וכמובן מונע מהם לחזור לפעילות גופנית בסיסית.

רפואה הסינית , דוגלת בטיפול הוליסטי, מסתכלת על המכלול של האדם. הרגלי חיים ותזונה ושמה דגש על רפואה מונעת ועל התנהלות נכונה בחיי היום יום. ע"י דיקור סיני, טיפולי מגע, צמחי מרפא ושינוי תזונתי, אנו יכולים לחיות חיים ללא כאבים ברגליים, לחזור לחיים נורמאלים ולשפר את איכות החיים.

רכזתי עבורכם מאמרים, סיפורי הצלחה והמלצות להקלה על כאבים ברגליים, מוזמנים לקרוא ולנסות את ההמלצות שרשמתי. 

לשאלות או לייעוץ טלפוני אפשר להתקשר או לסמס אליי 052-3436850.

​ כאב ברכיים יכול להקשות על השיגרה היומית שלנו ולמנוע מאיתנו לעשות פעולות פשוטות, במאמר זה אני מסביר על דרך הטיפול בכאבי הברכיים, מסביר למה לצפות ועוד.

טיפול טבעי בכאב בברך

מאמר המפרט אודות הטיפול בדיקור יפני לכאבים בכף הרגל. סיפורי מקרה, המלצות להקלה על כאבים ועוד.

 "המצב שלי היום באופן משמעותי טוב יותר. אני יכולה לעמוד יותר זמן על רגליי, ללכת למרחקים ארוכים יותר, מבלי להתלונן ולהרגיש את הכאבים העזים שהיו במשך שנים. אם פעם הייתי שוקלת פעמיים אם ללכת למכולת לקנות מוצר שחסר, ובשביל זה לקום מהספה שעליה שכבתי ברוב היום, כיום אין בכלל ספק"

 "פניתי לדקל דרך חברה משותפת שלנו. דקל בדק, איבחן הסביר והתחיל לטפל. לאחר הטיפול הראשון התחלתי להרגיש הטבה ולאחר שבועיים הכאב עבר. היום אני עושה תרגילי חיזוק ומתיחות לברך בהדרכת דקל וכמובן שפעם בחודש אני באה לטיפול. אפשר להגיד בלי להתבייש שהתמכרתי".

הידעת? באמצעות טיפול ברפואה סינית אפשר להעלים כאבי גאוט

גאוט (שיגדון בעברית או צינית) היא דלקת פרקים כרונית שנוצרת כתוצאה משיבוש מטבולי גופני ויוצרת כאב חד וחזק בגפיים תחתונות ובמיוחד בבוהן. המטופל מרגיש בזמן התקף שמישהו דופק לו עם פטיש על הבוהן- לחץ על מנת ללמוד איך מטפלים בגאוט ברפואה הסינית והיפנית.

טיפול בבעיות אורתופדיות באמצעות הרפואה המשלימה

בריאות טבעית ללא פשרות

טיפול בכאבי דורבן בדיקור סיני

בריאות טבעית ללא פשרות!

טיפול טבעי בכאבים בכף הרגל

או איך לשרוד את הקיץ ללא כאבים בכף הרגל-

אם בוא הקיץ או לקראת תחילת עונת הרחצה, מטופלים רבים מתחילים לעשות פעילות גופנית על מנת להראות 'חטובים בים', לרדת במשקל או בשביל 'להיכנס'  לכושר.

ספורט מאומץ ולא מבוקר יכול לגרום לפציעות ספורט ובכלל פציעות בכף הרגל, כאב  בכף הרגל, מונע מהמטופלים לעשות פעולות יום יומיות פשוטות כגון הליכה, עמידה או ריצה.

כאב זה גורם לתחושת חוסר אונים ותסכול רב המשפיעים מאוד על אורך חייהם ועל יכולת תפקודם בבית ובעבודה וכמובן מונע מהם לחזור לפעילות גופנית בסיסית.

ריכזתי עבורכם 10 טיפים  לטיפול בכאב בכף הרגל ולחזרה מהירה לפעילות גופנית. 

רוצים לקבל מידע נוסף אודות הטיפול בדיקור סיני בכאבי דורבן הקליקו כאן.

 

עשרת ההמלצות של ד.ק.ל להקלה על כאבים בכף הרגל:

 • מנוחה- הדרך של הגוף לומר לנו שמשהו לא תקין הוא באמצעות כאב. יכול להיווצר נזק שלא יחלים אם לא נפסיק את הגורם לבעיה, הגורם שיוצר את הכאב.
 • טיפול מקומי מעודף עליי- קירור מקום הכאב באמצעות קרח או סנפרוסט, לאחר מכן 'הברשה' של אזור הכאב באמצעות מברשת קטנה או כרית ניקוי יפנית.
 • טיפול מקומי אופציה שנייה- לגלגל כדור טניס או כדור עם קוצים ברצועה של כף הרגל.
 • טיפול מקומי אופציה שלישית- מעבר עם מארוך ברצועה של כף הרגל.
 • מתיחות- כאבי דורבן מוחמרים על ידי לחץ על שרירים בכף רגל ובשריר התאומים. מתיחה של שריר התאומים ושל   Plantar fascia   זה דרך מצוינת להקלה על כאבים אלו.
 • סולית סיליקון או רפידות גלי יכולים להקל על כאב בזמן הליכה ועמידה, בזמן הליכה נוצר לחץ על הרצועה הפלנרית- סולית סיליקון יוצרת חיץ בין הרגל לנעל  ויכולה להפחית את הלחץ בכל צעד ולמנוע את הכאב.
 • יחף זה לא כייף- לא ללכת יחפים!! הליכה על ריצפה קשיחה מחמירה את הכאב.
 • הרמת הרגל.
 • קיבוע לרגל בזמן השינה: רוב האנשים ישנים בלילה כשכפות הרגליים שלהן נוטות כלפי מטה וזאת אחת הסיבות לכאבים בכף הרגל בבוקר. שינה עם קיבוע לכף רגל בזמן השינה מותח את הרצועה לאחור ומונע את הכאבים בבוקר, למרות שהשינה עם קיבוע לכף הרגל לא כל כך נוחה אבל זה מאוד יעיל לזמן קצר עד שהכאב יעבור.
 • אמבטיות חמות לכף הרגל.

טיפול בכאבים בכף הרגל בדיקור סיני

הקלק על התמונה על מנת לקרוא על כאבי דורבן באופן מפורט.

%d בלוגרים אהבו את זה: