כוסות רוח

ד.ק.ל- דרך קלה לחיים בריאים

טיפול בכוסות רוח

שימוש בכוסות רוח הינה שיטה עתיקת יומין שהחלה כאלפיים שנה לפני הספירה. השיטה  שהייתה נהוגה בתרבויות המזרח, הוכיחה עצמה כיעילה גם בעידן המודרני ובעולם המערבי ולא בכדי נמצאת בשימוש עד עצם היום הזה בקליניקות הטובות והנחשבות ביותר בעולם לרפואה אלטרנטיבית.

30 שניות על הטיפול בכוסות רוח

כוסות הרוח הן אחת מסוגי הטיפולים העתיקים והנפוצים ביותר ברפואה הסינית. מדובר בכלי טיפולי פשוט וקל להפעלה אשר מניב תוצאות מהירות וטובות. תחילה, מטפלים ברפואה סינית השתמשו בקרניים של חיות אותן היו מניחים על נקודות הדיקור והמרידיאנים השונים. השיטה עברה אי אלו גלגולים אולם הבסיס נותר כשהיה וכיום מטפלים ממדינות שונות משתמשים בכוסות רוח  מחומרים שונים, כגון: במבוק, חמר, עץ וזכוכית. המטפלים בתרבות המערבית מעדיפים להשתמש בכוסות רוח עשויות מזכוכית או פלסטיק בשל עמידות החומר ובשל צבען. שכן הזכוכית השקופה מאפשרת למטפל לראות את העור של המטופל ולהעריך את ההשפעה של הטיפול בזמן אמת. כוסות הרוח מזכוכית- נחשבות למסורתיות יותר והשימוש בהן נעשה באמצעות חימום הכוס על ידי צמר גפן ואלכוהול. החום גורם לחמצן לצאת מהכוס ועל ידי כך יותר וואקום.לעומתן כוסות רוח מפלסטיק- נחשבות למודרניות יותר והשימוש בהן נעשה באמצעות משאבה.

טיפול בכוסות רוח בתל אביב טיפול בכוסות רוח בפתח תקווה

כיצד הטיפול בכוסות רוח עובד?

לטיפול בשיטה יש מספר טכניקות שונות ומגוונות. טכניקה מאוד נפוצה היא הנחה של "כוסות רוח סטטיות" על גבי המטופל באזורים ונקודות דיקור הנבחרים בקפידה.  טכניקה נפוצה נוספת נקראת "כוס רוח נעה". השיטה כוללת מריחת שמן על האזור הכואב והנעה של כוסות הרוח בצורת החלקה עם כיוון השריר או המרדיאן הפגוע. הכוסות שואבות את העור והרקמות עליהן הן מונחות אל תוך חלל הכוס. פעולת השאיבה פותחת את הנקבוביות בעור וגורמת לקריעה של מספר נימי דם ולהגברת זרימת הדם אל המקום הפגוע. סירקולציית הדם שנוצרת במקום הפגוע/הכואב מובילה לזירוז של ריפוי המקום על ידי הנעה של דם קרוש, הנעת נוזלים תקועים ועזרה לרעלים להתפנות מין הגוף.

במה כוסות רוח מטפלות?

השימוש בכוסות רוח יכול לסייע למגוון רחב של מחלות. הטיפולים הנפוצים ביותר בהם נעשה שימוש בכוסות רוח הם: כאבי שרירים מכל הסוגים, טיפול בתופעות ההצטננות השונות, שיעול וקוצר נשימה, בעיות אורתופדיות במקומות שונים כמו גב תחתון, צוואר ברכיים, שורש וכף היד, כאבי דורבן ועוד. כאבי ראש, מיגרנות, כאבי מחזור וחיזוק המערכת החיסונית.

האם כוסות רוח מסוכנות?

כוסות הרוח נחשבות לשיטה בטוחה ביותר! במיוחד כוסות הרוח מפלסטיק בהן משתמשים במשאבה ואין סיכון של שימוש באש. כוסות הרוח כן יכולות לגרום למספר שלפוחיות ונפיחות על העור אך לא בצורה שמסכנת או פוגעת במטפל. הסיבה היא שבזמן שהכוסות מונחות על העור, העור נמתח, כלי הדם שנמצאים מתחת לכוסות מתרחבים ומספר נימי דם מתפוצצים. הדבר יכול לגרום גם למספר שטפי דם מעגליים היכן שהכוסות מונחות, אך הם אינם כואבים וחולפים אחרי מספר ימים מסיום הטיפול.

למי לא מומלץ להשתמש בכוסות רוח?

קיימת אוכלוסיה מצומצמת שלהם לא מומלץ טיפול בכוסות הרוח והיא כוללת: נשים בהריון בשליש הראשון, אנשים הנוטלים מדללי דם ואנשים הסובלים מסוכרת.

 בעיות נוספות בהם אני מטפל באמצעות כוסות הרוח:

בדרך כלל אני משתמש במספר כוסות רוח למשך 10 עד 30 דקות ומשלב דיקור סיני, טיפול במגע וטכניקות נוספות לפי המצב הרפואי של המטופל.

הדרך לבריאות שלך מתחילה עם ד.ק.ל-

אולי יעניין אותך גם:

טיפול בכאבים בכף הרגל בדיקור סיני
סיפרי הצלחה של ד.ק.ל
טיפול בגוואשה ברפואה סינית
טיפול שיאצו לכאבי גב בתל אביב, טיפול שיאצו לבפתח תקווה
הסבר על טיפול השיאצו

WhatsApp chat
%d בלוגרים אהבו את זה: