דיקור יפני

רפואה יפנית ודיקור יפני

הרפואה היפנית, היא רפואה מסורתית שקיימת כבר אלפי שנים, הבסיס לתאוריה של הרפואה היפנית הוא מהרפואה הסינית. היפנים למדו וחקרו את הרפואה הסינית ופיתחו שיטת טיפול משלהם. במאמר זה אפרט על התפתחות הרפואה היפנית והדרך בה מטפלים ברפואה זאת.

 כמו כן היפנים פיתחו ושכללו מספר שיטות טיפול משלהם: דיקור יפני, שיאצו, קמפו (רפואת צמחים), טיפול במגנטים, טיפול במוקסה ועוד. 

מהן היסודות להתפתחות הרפואה היפנית?

המגע הראשון שנוצר בין יפן לרפואה הסינית היה דרך מהגרים קוריאנים שהגיעו ליפן בראשית המאה ה-5 הביאו עימם ידע רב ברפואה הסינית וברפואת הצמחים. במאה ה-6 הזמינה הממשלה היפנית מומחים ומלומדים במגוון של תחומים מקוריאה, שביניהם היו גם רופאים ברפואה הסינית. חלק מאותם מומחים התיישבו ביפן באורח קבע והניחו את הבסיס לשושלת מפוארת של רופאים. עד המאה ה-9 הרפואה הסינית שגשגה מאוד ביפן, באותה תקופה הגיע רוב הספרות הקלאסית שהייתה קיימת בין סין ליפן, הועתקה ונלמדה בצורה יסודית, ביתי חולים נבנו בצמוד למקדשים הבודהיסטים ביפן על מנת לאפשר לנזירים לטפל ולהתאמן בידע הרפואי הנרכש.

על פי הגישה היפנית הצ'י במרידיאנים נמצא ברמה מאוד שטחית והדיקור שטחי בהתאם. לרוב הדיקור היה בזוית בהתאם לטכניקת הטיפול והכניסה לגוף תהיה לעומק של מספר מ"מ. הדיקור היפני נחשב עדין ביותר ולא פעם המטופלים אינם מרגישים כלל את המחט.

בשונה משיטות אחרות יש אינטראקציה מאוד דינמית בין המטפל למטופל, התגובה של המטופל הינה חלק מקבלת ההחלטות בבחירת הטיפול המתאים.

אז איך הטיפול בדיקור יפני בעצם עובד?

בדיקור היפני התמקדות האבחון היא בגוף המטופל, בכל טיפול מתבצעת סקירה של אזורי רפלקס (אזורים בהם יש מתח, כאב, נוקשות ועוד) בגוף: צוואר, גב, צלעות, בטן, רגליים, ברכיים ולפעמים נקודות ספציפיות שיכולות לתת לנו מידע לגבי המטופל או התקדמות הטיפול.

בסיום האבחנה הטיפול מתחיל באמצעות דיקור, חימום, שימוש במוקסה, טיפול במגע וטכניקות נוספות, במהלך הטיפולים, גם באופן מיידי המטופל מרגיש שינויים באזורי האבחון והקלה בכאב.

30 שניות על טיפול בדיקור יפני ושיאצו

טיפול השיאצו- שיטת טיפול במגע שמקורה ביפן, מכיוון שטיפול השיאצו הוא טיפול שכיח מאוד בעולם מטפלים רבים לומדים את השיאצו כחלק מלימודי היסוד של הרפואה הסינית למרות שמקורו ביפן. להסבר מפורט ומלא על טיפול זה לחצו על הלינק הבא.

 

רפואה יפנית- טיפול שיאצו

דיקור יפני- מטפל שרוצה ללמוד דיקור יפני בארץ חייב ללמוד את הבסיס של הרפואה הסינית, הדיקור היפני הוא סוג של התמחות מעבר ללימודי היסוד של הרפואה הסינית המסורתית. מטפל שעבר הכשרה של דיקור יפני הגדיל  את ארסנל הכלים שלו והוא יכול לבחור באיזה שיטה טיפולית להשתמש בטיפול לפי צורך המטופל/ת. 

טיפול בדיקור יפני בפתח תקווה טיפול בדיקור יפני בתל אביב
רפואה יפנית- טיפול בדיקור יפני

הטיפול בדיקור היפני נותן פתרון לבעיות רבות כמו:

אולי יעניין אותך גם:

מטפל בפרינסון
דיקור יפני- טיפול בפרקינסון
טיפול בדיקור אוזן
דיקור אוזן- לכאבים גמילה והרזיה
טיפול טבעי לכאבי דורבן

WhatsApp chat
%d בלוגרים אהבו את זה: