דיקור יפני

רפואה יפנית ודיקור יפני

הרפואה היפנית כוללת בתוכה שני דרכי טיפול נפוצים, טיפול שיאצו וטיפול בדיקור יפני:

רפואה יפנית- טיפול שיאצו

טיפול השיאצו- שיטת טיפול במגע שמקורה ביפן, מכיוון שטיפול השיאצו הוא טיפול שכיח מאוד בעולם מטפלים רבים לומדים את השיאצו כחלק מלימודי היסוד של הרפואה הסינית למרות שמקורו ביפן.

הקלק/י להסבר מפורט על השיאצו.

טיפול בדיקור יפני בפתח תקווה טיפול בדיקור יפני בתל אביב
רפואה יפנית- טיפול בדיקור יפני

דיקור יפני- מטפל שרוצה ללמוד דיקור יפני בארץ חייב ללמוד את הבסיס של הרפואה הסינית, הדיקור היפני הוא סוג של התמחות מעבר ללימודי היסוד של הרפואה הסינית המסורתית. מטפל שעבר הכשרה של דיקור יפני הגדיל  את ארסנל הכלים שלו והוא יכול לבחור באיזה שיטה טיפולית להשתמש בטיפול לפי צורך המטופל/ת. הודות הדיקור היפני קרא/י בהרחבה בהמשך.

מהן היסודות להתפתחות הרפואה היפנית?

המגע הראשון שנוצר בין יפן לרפואה הסינית היה דרך מהגרים קוריאנים שהגיעו ליפן בראשית המאה ה-5 הביאו עימם ידע רב ברפואה הסינית וברפואת הצמחים. במאה ה-6 הזמינה הממשלה היפנית מומחים ומלומדים במגוון של תחומים מקוריאה, שביניהם היו גם רופאים ברפואה הסינית. חלק מאותם מומחים התיישבו ביפן באורח קבע והניחו את הבסיס לשושלת מפוארת של רופאים. עד המאה ה-9 הרפואה הסינית שגשגה מאוד ביפן, באותה תקופה הגיע רוב הספרות הקלאסית שהייתה קיימת בין סין ליפן, הועתקה ונלמדה בצורה יסודית, ביתי חולים נבנו בצמוד למקדשים הבודהיסטים ביפן על מנת לאפשר לנזירים לטפל ולהתאמן בידע הרפואי הנרכש.

בשונה משיטות אחרות יש אינטראקציה מאוד דינמית בין המטפל למטופל, התגובה של המטופל הינה חלק מקבלת ההחלטות בבחירת הטיפול המתאים.

אז איך הטיפול בדיקור יפני בעצם עובד?

בדיקור היפני התמקדות האבחון היא בגוף המטופל, בכל טיפול מתבצעת סקירה של אזורי רפלקס (אזורים בהם יש מתח, כאב, נוקשות ועוד) בגוף: צוואר, גב, צלעות, בטן, רגליים, ברכיים ולפעמים נקודות ספציפיות שיכולות לתת לנו מידע לגבי המטופל או התקדמות הטיפול.

בסיום האבחנה הטיפול מתחיל באמצעות דיקור, חימום, שימוש במוקסה, טיפול במגע וטכניקות נוספות, במהלך הטיפולים, גם באופן מיידי המטופל מרגיש שינויים באזורי האבחון והקלה בכאב.

הטיפול בדיקור היפני נותן פתרון לבעיות רבות כמו:

 

  • בעיות עיכול שונות.
  • בעיות רגשיות- דיכאון, מצב רוח ירוד, מתח נפשי ופיזי.
  • בעיות אורטופדיות: כאבי גב תחתון, צוואר, ברכיים, כאבי דורבן, כאבים בשורש כף היד ועוד.
  • חיזוק מערכת החיסון.
  • מצבים כרונים: כמו עיפות כרונית, פיברומיאלגיה, טיניטוס.
  • תסמונת כאב: כאבי ראש, מיגרנות, כאבי מחזור.

אולי יעניין אותך גם:

מטפל בפרינסון
דיקור יפני- טיפול בפרקינסון
טיפול בדיקור אוזן
דיקור אוזן- לכאבים גמילה והרזיה
טיפול טבעי לכאבי דורבן

%d בלוגרים אהבו את זה: