דיקור סיני לפוריות

הדרך להריון שלך מתחילה פה!!!

טיפול טבעי בפוריות: שגוף, נפש ואישה נפגשים-

בספרות הסינית העתיקה נכתב "לטפל באישה אחת שקול לטפל ב 10 גברים". 

מה שהתכוון 'המשורר' לומר שנשים יותר מורכבות מגברים מעבר למורכבות של מערכת המין הנשית צריך לשים דגש רב גם לפן הנפשי ולא רק לפן הפיזי מאחר שטיפולי פוריות מלווים בלחץ, פחד וחרדה מצד האישה ולאיך הסביבה מסתכלת עליה. נשים רבות מתוסכלות ומחשבות רבות רצות להן בראש כמו:

אני לא מצליחה להיכנס להריון, אני פחות טובה מאחרות?

איך היא נקלטה מהר?

לא יהיה לי לעולם ילדים?

רגשות אלו יכולים להשפיע על מאזן ההורמונים בגוף ולגרום לבעיות של כאב או לבעיות פוריות. 

באמצעות הרפואה היפנית ודיקור הסיני אפשר לשפר מאוד את עורך ואיכות החיים של נשים שסובלות מבעיות אלו ולשפר את הסיכוי להיקלט להריון.

איך מתחילים?

בטיפול הראשון המטופלת עונה על רפואי ולאחר מכן אנחנו עוברים על ההיסטוריה הרפואית שלה, ממצאים מערביים, בדיקות הורמונליות, עורך החיים ועל התלונות או הבעיות שמקשות על איכות החיים שלה.

בנוסף אני מדריך את המטופלת איך לאתר את זמן הביוץ, הזמן בו היא פורייה ויכולה  להיקלט להריון.

אבחון, אבחון ועוד פעם אבחון

האבחון מתבצע על ידי בדיקה של הלשון, הדופק ונקודות רפלקס (כאב) לאורך אזורים שונים בגוף.

והטיפול לבעיות פוריות?

לאחר שהגעתי לאבחנה הטיפול מותאם לכל אישה באופן ספציפי, הכלים שישי בראשותי הם: דיקור יפני או סיני,  מוקסהשיאצוצמחי מרפא סיניים, טיפול במגנטים ועוד.

האם הבעיה שמפריעה לך מופיעה באחד המאמרים שכתבתי?

לא מחלה אבל כדאי מאוד להכיר, מעקב חום שחר הוא כלי פשוט שעוזר לזהות מתי הביוץ, כלומר הימים בהם האישה פורייה, הימים בהם מומלץ לקיים יחסי מין על מנת להיקלט להריון.

כאבי מחזור הם תופעה נפוצה שכמעט כל אישה מכירה. מחקרים מראים שכ-75% מנשים צעירות וכ-20-25% מנשים בוגרות סובלות מהתופעה שמתבטאת בכאבי בטן תחתונה  כאבי גב תחתון, כאבי רגליים, אי נוחות כללית ועוד.

אל וסת– אמנוריאה

אמנוריאה (אל וסת) היא תופעה שכיחה בקרב נשים צעירות שבאה לידי ביטוי בהפסקה או באי-הופעת הוסת.  והיא כוללת שני מצבים עיקריים :

  1. המצב הנדיר הוא אל וסת ראשוני, כלומר מתבגרות בנות 14 ומעלה שלא קיבלו מעודן וסת למרות שהן מתפתחות מבחינה מינית (למשל הנצת שדיים, גדילת שיער ערווה וכו')
  2. המצב השכיח הוא אל וסת שניוני, כלומר מצב שבו הוסת פסקה ל-6 חודשים לפחות

אנדרומטריוזיס

אנדרומטריוזיס הוא מצב שבו קטעים של רקמה, הדומה בצורתה ובהתנהגותה לרקמה של רירית הרחם, גדלה במקומות אחרים בגוף, לרוב באזור האגן. גידולים אלה מגיבים לשינוי ברמות ההורמונים הנשיים, הם גדלים ומדממים בכל מחזור חודשי, כאילו הם מצויים בתוך הרחם. הבעיה מתחילה שבניגוד לדם הווסת שעוזב את הגוף בזמן הוסת, דמם זה אינו יכול לעזוב את הגוף, לכן הוא מצטבר וגורם לכאבים ודלקת.

אם את סובלת משחלות פוליציסטיות בטח תשמחי לדעת שאת לא לבד. מדובר בהפרעה אנדוקרינולוגית נפוצה ומעריכים כ-5-10% מהנשים בגיל הפריון לוקות בה. 

גלי חום בגיל המעבר נחשבים לתופעה נפוצה ואפילו לאחד מסממני ההיכר של תקופה זו. גלי חום אלו באים לידי ביטוי בתחושות פתאומיות של חום בפלג הגוף העליון (בעיקר בפנים, בחזה, בזרועות ובצוואר) שגורמים להזעה מוגברת, הסמקה והאדמה ולאחריהן תחושות של קור וצמרמורות. תחושה לא נעימה בכלל…

תסמונת המעי הרגיז נקראת גם תסמונת המעי הרגיש, הסימפטומים בתסמונת זאת: הרגשת מלאות, תחושה של אי נוחות, צרבת, עייפות, כאבים בחזה, חרדה, דיכאון וכאבי בטן תדירים וכרוניים שמלווים בשלשולים או בעצירויות. תסמונת המעי הרגיש היא מחלה של מערכת העיכול שאמנם אין בדיקות ייעודיות לאבחנתה, אך היא נפוצה במיוחד ומאמינים ש-10-20% מהאוכלוסייה סובלים ממנה בעיקר נשים (פי 2-3 יותר מגברים). הדרך לאבחן את תסמונת זאת הוא על ידי שלילת כל שאר מחלות המעי.

WhatsApp chat
%d בלוגרים אהבו את זה: