מין העיתונות- כתבה בישראל היום

לגוף ולנשמה, במסע הנפלא, המעניין והמסקרן שאני חווה כמטפל ברפואה הסינית הגיע אליי שיחה מכתבת מוכשרת בשם סיגל ארביטמן, סיגל היא כתבת בעיתון ישראל היום.
סיגל הייתה צריכה להכין כתבה הודות סוגי הטיפולים השונים ברפואה המשלימה וביקשה ממני להסביר ולטפל בה בשיאצו, שמחתי מאוד שמכל הטיפולים הרבים ברפואה המשלימה היא בחרה לכתוב גם על הטיפול שיאצו.
הכתבה פורסמה בעיתון ישראל היום בתאריך ה11.12.15, במוסף סוף השבוע.

מתוך כתבה בישראל היום

לגוף ולנשמה – נכתב על ידי: סיגל ארביטמן

מתוך ההנחה שבין הגוף לנפש קיים קשר הדוק, גם בתרבות המערבית השתרשה הרפואה הלא קונבנציונלית לצד השיטות הפופולריות, יש כאלה שעדיין נתפסות כמוזרות שלחנו את סיגל ארביטמן להתנסות בשש שיטות שונות, ומסקנתה העיקרית היא שכדאי לשמור על ראש פתוח

   מושג רפואה אלטרנטיבית שגור בחיינו. רבים מוצאים עצמם נעזרים ברפואה שאינה קונבנציונלית לשיפור חייהם, אם במישור הפיזי ואם במישור הנפשי. ההנחה שיש קשר הדוק בין נפש לגוף, שמקורה בפילוסופיות המזרח הרחוק, כבר השתרשה בתרבות המערבית, ושיטות כגון יוגה, רייקי, שיאצו, דיקור, פרחי באך ועוד מעוגנות בחיי היומיום שלנו.   יש שיטות יותר פופולריות ויש שיטות שעדיין נתפסות מוזרות או אפילו עורבא פרח עבור חלקנו, על כן נשלחתי לדגום מגוון מייצג של שיטות טיפול אלטרנטיביות, ובתור אדם סופר סקפטי וציני – לבדוק אם יש ממש מאחוריהן. לאחר שישה טיפולים שונים ומשונים מסקנתי היא: כדאי לשמור על ראש פתוח, להתנסות בכל מה שאפשר, ואם תרגישו טוב יותר אחרי כן – מה זה משנה אם מדובר במשהו אמיתי או לא. העיקר הבריאות, לא?  

טיפול שיאצו

מה זה? שיאצו הוא שיטת ריפוי בעזרת מגע שהולדתה ביפן, אך היא נשענת על עקרונות הרפואה הסינית. בבסיס השיטה עומדת ההנחה כי לאורך הגוף יש 12 מרידיאנים – נקודות לחץ או תעלות – אשר בהם או דרכם זורמת האנרגיה של הגוף והנפש. כאשר אחת מהנקודות הללו חסומה – למשל עקב בעיה נפשית, לחץ, דיכאון, חרדה או בעיה רפואית מסוימת – הגוף חווה כאב. שחרור הנקודה או פתיחת חסימת התעלה על ידי מגע הלחיצות משחררים את האנרגיה לזרימה נכונה, מחסלים את הכאב ובטווח הארוך אף יכולים לפתור את הבעיה שגרמה לו. שיאצו אינו מסאז.' לא נעשה שימוש בשמנים, והמטופל או המטופלת מגיעים בלבוש מלא ונוח. 

   למי זה מתאים? לאנשים הסובלים מכאבים אורתופדיים כגון גב, צוואר, גפיים, שרירים תפוסים באופן כרוני או נקודתי, לסובלים מפריצות דיסק ולאנשים השרויים בדיכאון או בלחץ רב המשפיע על הגוף וגורם לכאבים. 

  איך זה מתנהל? במרכז הטיפולים "אנרצ'י," שלו חמישה סניפים ברחבי הארץ, פגשתי בדקל סאלם, מטפל בשיטת השיאצו זה כעשור. "כשמטופל מגיע אלי, אני קודם כל מאבחן אותו בכלים השונים העומדים לרשותי מעולם הרפואה היפנית: דרך הלשון, הדופק, אבחון בטן וצוואר. אני אוסף עליו את כל המידע האפשרי ואז מתחיל בטיפול. בדרך כלל אנשים מגיעים עם בעיה ספציפית או כאב מסוים, ואז הטיפול מאוד ממוקד."

חוויה אישית: שיאצו הוא שיטה מרגיעה מאוד ונעימה במהותה. הטיפול התבצע בחדר קטן על מזרן נעים כשברקע מתנגנת מנטרה הינדית שהכניסה אותי לאווירה. הבעיה שהצגתי לפני דקל היתה שכמה תפוסה , והוא התחיל בכמה לחיצות כלליות לאורך הצוואר והשכמות ולאורך הגב. המגע היה נעים ולאחר כמה דקות של לחיצות כלליות הוא התמקד בנקודה הכואבת, הלחיצות הפכו למתיחות לקראת הסוף ואני יצאתי משם עם שכמה משוחררת ואלסטית וללא כאב של שריר תפוס.
סיגל ארביטמן
פורסם ב:13.12.2015

אפשר למצוא אותי
ד.קל-דרך קלה לחיים בריאים

  • דנקנר 1 פתח תקווה בתוך המתחם של הספורטן.
  • ארלוזורוב 62 תל אביב. 
  • ראש העין- קיבוץ עינת
טיפול טבעי לאנדומטריוזיס
טיפול לכאב ראש
דיקור סיני לכאבי ראש
אל וסת- אמנוראה
דרך טבעית להחזרת המחזור (אמנוראה

WhatsApp chat
%d בלוגרים אהבו את זה: