טיפול בסוטאי

טיפול בסוטאי

טיפול בסוטאי- איזון מערכת התנועה והנשימה.

פירוש המילה סוטאי:
סו- לעבוד

טאי- עם הגוף

סוטאי היא שיטת טיפול יפנית, מאוד מוכרת בעולם. את השיטה פיתח דר' הישומטו רופא יפני, שהתמחה בכירורגיה נירולוגיה ורפואה סינית ויפנית.

בטיפול הסוטאי מאזנים את המערכות השונות בגוף, המערכת הראשית היא מערכת השרירים והשלד, במערכת זאת יכול להיווצר כאב עקב אי- סימטריה כתוצאה מחוסר איזון פנימי (נפש) או חיצוני (גוף) כשמסנכרנים את המערכת הזו יחד עם מערכת הנשימה באופן המיוחד לשיטה, מקבלים טיפול המאזן את כל הרבדים בגוף.

בנוסף השיטה דוגלת  בחינוך נכון של הגוף לתנועה ויציבה נכונה על מנת לטפל בגורם לכאב\ לבעיה על מנת למנוע כאבים נוספים בעתיד.

כיצד מתבצע טיפול הסוטאי?

האבחון בטיפול הסוטאי:

בטיפול הסוטאי אני מאבחן את חוסר האיזון המבני של המטופל על ידי התבוננות בדרך בה המטופל עומד, הולך או יושב, באמצעות בדיקה בלחיצה על נקודות מסוימות לאורך הגוף ובאמצעות תרגילים אקטיביים בהם אני מדריך את המטופל לעשות או באמצעות תרגילים פסיביים אותם אנחנו מבצעים יחדיו.

הטיפול בסוטאי:

לאחר שאבחנתי בחוסר האיזון הגופני אנחנו מבצעים תרגילים בבקרה והדרכה מצידי תוך כדי צומת לב לנשימה ולתנועה הנכונה של מטופל.  התרגילים בסוטאי בישיבה, בשכיבה על הבטן או על הגב. מטרת התרגילים, להחזיר את הגוף למצב הטבעי, לטפל בחוסר האיזון המבני ולשפר את יכולת הנשימה של המטופל ועל ידי כך לשפר את מצבו של המטופל. יש להגיע לטיפול בבגדים נוחים ומשוחררים ולהימנע מארוחה גדולה שעתיים לפני הטיפול.

כמה זמן נמשך טיפול הסוטאי?

טיפול הסוטאי הוא במשך של 50 דקות. הטיפול הראשון הוא ארוך יותר במהלכו אני  מבצע אבחנה לפי עקרונות של הסוטאי, תשאול ובדיקה גופנית על מנת לקבוע למטופל תוכנית טיפול המותאמת לבעיות והצרכים המיוחדים שלו.

למי מתאים טיפול הסוטאי?

טיפול הסוטאי מתאים לכל אחד שסובל מבעיה בריאותית במיוחד בעיות אורתופדיות או למי שרוצה לשמור על אורך חיים בריא ושלווה פיזית ונפשית.

שילוב שיטת הסוטאי עם טכניקות אחרות

במקרים רבים ניתן לצרף שיטות טיפול נוספות במקביל לסוטאי או בזמן הטיפול כגון: דיקור סיני, אומנות המגע שיאצו, עיסוי , טיפול בגוואשה ועוד!

האם עלולות להיות לטיפול תופעות לוואי?

לעתים רחוקות יש החמרה בכאבים או כאבי שרירים אלה הם כחלק מתהליך הריפוי.

הטיפול בסוטאי  נותן פתרון לבעיות רבות כמו:

אפשר למצוא אותי
ד.קל-דרך קלה לחיים בריאים

דנקנר 1 פתח תקווה בתוך המתחם של הספורטן.

ארלוזורוב 62 תל אביב. 

ראש העין- קיבוץ עינת.

כאבי מחזור
טיפול טבעי לכאבי מחזור pms
מגוון רחב של מאמרים וסיפורי הצלחה אודות הטיפול בכאב כרוני או אקוטי ברפואה הסינית.
טיפול בשיתוק פנים
טיפול בדיקור סיני בפציאליס סיפורי הצלחה של מעיין וערן

WhatsApp chat
%d בלוגרים אהבו את זה: